Sprzęt Gamingowy r.

[Recenzja] Recenzja klawiatury mechanicznej Genesis RX85

Marka Genesis zaskoczyła rynek nie raz i zaskakuje ponownie swoją nową klawiaturą Genesis RX85, która jest po prostu znakomita pod każdym względem!

Kolejna klawiatura pojawiła się w flocie marki Genesis. Nie jest to zwykła klawiatura, a mechaniczna z bardzo dobrymi przełącznikami, ale nie tylko przełączniki grają tu pierwsze karty.

Recenzja klawiatury mechanicznej Genesis RX85

Genesis RX85

Specyfikacja i wrażenia

Klawiatura RX85 ma wymiary 449 mm x 210 mm x 36 mm i posiada 104 klawisze, w tym 12 funkcyjnych. Obudowa klawiatury została wykonana ze szczotkowanego aluminium, a spodnia część z czerwonego agresywnego plastiku, który idealnie komponuje się z całością klawiatury. Ogromną zaletą tej klawiatury jest doczepiana na magnes podpórka pod nadgarstki, która jest przyjemna w dotyku a przede wszystkim bardzo dobrze trzyma się obudowy. Kolejnym elementem na który warto zwrócić szczególną uwagę to duży potencjometr, który odpowiada za regulację głośności jak i całkowite wyciszenie systemu dźwiękowego. Bardzo fajną rzeczą są dwa oddzielne przyciski, gdzie jeden odpowiada za wyłączenie przycisku Windows a drugi do włączenia i wyłączenia podświetlenia klawiatury.

genesis_rx85_6of3

W klawiaturze zastosowano wyśmienite przełączniki Kalih typu brązowego co w porównaniu z Cherry MX praktycznie niczym się nie różnią. Klik jest odpowiednio słyszany, nacisk jest wyczuwany a co za tym idzie? Pewność tego, że klawiatura zareaguje na nacisk. Przełączniki mechaniczne mają wytrzymałość 50 milionów kliknięć a każdy klawisz jest podświetlany osobno jasnym światłem, który może być regulowany w 4 trybach jasności i posiadają 5 różnych trybów. W klawiaturze zastosowano zaawansowany system anty-ghostingu typu N-key Rollover, który umożliwia wciśnięcie wszystkich klawiszy bez ich zablokowania.

rx85

Niestety nie wiadomo jakie odświeżanie posiada klawiatura, ale jeżeli spojrzeć na użytkowanie to śmiem twierdzić, że jest to 1000 Hz.

Podsumowanie i ogólna ocena

Klawiatura Genesis RX85 to jest zdecydowanie najlepsza klawiatura w przedziale 300-400 zł. Posiada bardzo dobre przełączniki mechaniczne, świetny anty-ghosting. Podpórka pod nadgarstki to coś co bardzo przemawia na korzyść tej klawiatury. Dodatkowy potencjometr do niby bajer, ale bardzo przydatny. Przyjemne jest również podświetlenie jasne, które nie męczy wcale oczu. Testując klawiaturę w kilku gracz można poczuć jej pełną i niepowtarzalną moc.

PLUSY

  • Jakość wykonania i zastosowane materiały
  • Bardzo dobre przełączniki Kelih Brown
  • Potencjometr
  • Bardzo ładna czcionka nakładek
  • Świetna podkładka pod nadgarstki
  • Wysoko poziomowy anty-ghosting
  • Gumy antypoślizgowe
  • Cena

MINUSY

  • BRAK!

OCENA 10/10

Polecamy_HOW2PLAY

Polub Facebook autora i daj subskrybuj kanał na YouTube!