Sprzęt Gamingowy r.

[Recenzja] Genesis Neon 360

Słuchawki dla graczy do 100 złotych - znajdzie się tutaj coś ciekawego? Genesis przygotował model Neon 360 - czy jest to coś wartego zakupu? Sami zobaczcie. Zapowiadają się ogromne słuchawki.

Genesis Neon 360, sprawdź najniższą cenę – Ceneo.pl!

Sprzęt do testów dostarczył: Genesis

Unboxing

Specyfikacja

SYSTEM AUDIOStereo
DYNAMIKA GŁOŚNIKÓW108 dB
ŚREDNICA GŁOŚNIKA50 mm
PASMO PRZENOSZENIA20-20000 Hz
TYP SŁUCHAWEKNauszne
IMPEDANCJA32 Ω
MIKROFONTAK
ZŁĄCZE2 x 3.5 mm stereo mini-jack, USB
DŁUGOŚĆ KABLA230 cm
PODŚWIETLENIECzerwone LED
WIBRACJETAK

O co chodzi z tymi wibracjami? O tym potem.

Wykonanie, materiały i ogólna wygoda

Na początek trzeba powiedzieć, jak duże są te słuchawki – w unboxingu porównałem je do Xiaomi Mi Gaming Headset. Neon 360 są naprawdę ogromne, nie żartuję. Będą idealne dla każdego, kto ma dużą głowę i wszystkie słuchawki są dla niego “za małe”.

Są wykonane “w miarę”, czyli bez żadnych uchybień. Ale też bez żadnej większej głębi, która sprawiałaby, że chcielibyśmy je wielbić codziennie. Standardowo ekoskóra na nausznikach, które sprawiają, że słuchawki wygłuszają wszystkie dźwięki.

Pałąk jest całkiem solidny, trzyma się naszej głowy i nie pozwala na zrzucenie słuchawek. Chociaż to byłoby trudne, ponieważ Neon 360 są ogromne. Standardowo takie słuchawki będą całkiem niezłe, pozwalają na dłuższe siedzenie w nich bez uczucia dyskomfortu.

Nie można także zapomnieć o podświetleniu, które jest dość… specyficzne. Jest czerwone – i tyle można o nim powiedzieć. Mamy dzięki temu charakterystyczny design dla graczy. Trzeba pamiętać, że kabel USB jest potrzebny do zasilania podświetlenia.

Mikrofon

Jest to niewidoczny mikrofon, który łapie dźwięki z otoczenia – nie możemy mówić tutaj o krystalicznym dźwięku, ale do prostych komend w grach będzie jak znalazł. Sami usłyszcie:

Jest to dość standardowy mikrofon, nic niesamowicie specjalnego.

Jak z dźwiękiem?

Jest poprawny. I chyba to najlepiej oddaje moje odczucia. Nie jest to oczywiście idealny dźwięk dla audiofilów, aczkolwiek mogłoby być lepiej. Na tyle “lepiej”, że to dźwięk jest jednym z gorszych punktów Neonów.

Dla graczy będzie to w miarę “okej”, aczkolwiek nawet tutaj czasem zdarzają się kwiatki. Warto wspomnieć o dużych, 50-milimetrowych przetwornikach, które są też w miarę. Oczywiście tak duże przetworniki nie gwarantują czegokolwiek (w teorii).

Reasumując, nie jest tak źle, jak myślicie – ale jeżeli potrzebujecie czegokolwiek do słuchania muzyki, to pomyślcie o czymś innym. Do grania – tak. Do muzyki/filmów – nie.

Wibracje?

Tak, kolejne słuchawki, które mają element wibracji. Możemy je włączyć i wyłączyć (uff…). W teorii powinno to zwiększać naszą imersję w grze. Wiecie, wybuchy, strzały etc. Nie jest to coś rewolucyjnego, aczkolwiek zawsze może się znaleźć ktoś, kto polubi tę funkcję.

Czy może być to denerwujące dla wielu? Pewnie tak, aczkolwiek jeżeli możemy wyłączyć wibracje – więc nie będzie to minus.

Drobnostki

 • Kabel w potężnym oplocie – całkiem miły dodatek, to jest serio “lepszy” oplot (w odniesieniu do innych słuchawek od Genesis).
 • Brak softu – nic.
 • Nie mamy możliwości ręcznego wyłączania/włączania mikrofonu – tylko w soficie lub poprzez fizyczne wypięcie go z naszego komputera.

Podsumowanie

Jest to naprawdę przyzwoity sprzęt, który będzie świetny dla każdego, kto potrzebuje dużych słuchawek. Tak naprawdę dużych słuchawek. Coś dla osób, które noszą rozmiar L i wyżej. Dźwięk jest tutaj bardzo “dla graczy”, słuchanie muzyki na nich jest dość średnie (najlżej mówiąc) ale do gier w stylu LoL czy CS:GO będą dobre.

Wykonanie jest tutaj na plus. Oczywiście można znaleźć słuchawki, które będą lepsze, ale… Neon 360 jest nieźle wykonany i to się liczy. Materiały także są niezłe, podoba mi się materiał, który trzyma się naszej głowy i dzięki któremu Neony zmieszczą się na nawet największe głowy.

Trzeba także pamiętać o cenie, która w tym wypadku jest naprawdę niska. Te słuchawki możemy znaleźć poniżej 100 złotych, więc w miarę przyzwoicie. Byłyby idealne na prezent dla każdego, kto chciałby dostać nowe słuchawki.

Genesis Neon 360, sprawdź najniższą cenę – Ceneo.pl!

Plusy:

 • Ogromne!
 • Wykonanie.
 • Okej mikrofon.
 • Długi kabel.
 • Podświetlenie.
 • Wibracje.
 • Cena.

Minusy:

 • Średnia jakość dźwięku.
 • Brak oprogramowania.

Ocena: 7/10