Sprzęt Gamingowy r.

[Podwójna recenzja] Genesis Radon 600 i Radon 710

Czas na trochę nowości od Genesisa! Po recenzjach modeli Argon, przyszedł czas na modele z serii Radon! A dokładniej mówiąc Radon 600 i Radon 710!

Sprawdź najniższe ceny:

 

Sprzęt dostarczył: Genesis

Unboxingi

Radon 710

Radon 600

Specyfikacje techniczne

Radon 600

PASMO PRZENOSZENIA20-20000 Hz
ŚREDNICA GŁOŚNIKA50 mm
DYNAMIKA GŁOŚNIKÓW98 dB
SYSTEM AUDIOVirtual 7.1
TYP SŁUCHAWEKNauszne
MIKROFONTAK
REGULACJA GŁOŚNOŚCITAK
DŁUGOŚĆ KABLA200 cm
ZŁĄCZEUSB
PODŚWIETLENIECzerwone LED

Radon 710

SYSTEM AUDIOVirtual 7.1
DYNAMIKA GŁOŚNIKÓW103 dB
ŚREDNICA GŁOŚNIKA40 mm
CZĘSTOTLIWOŚĆ20 – 20000 Hz
IMPEDANCJA32 Ω
MIKROFONTAK
ZŁĄCZEUSB
DŁUGOŚĆ KABLA200 cm
PODŚWIETLENIECzerwone

Na początek odrobinę o modelu Radon 710

Jest to tak naprawdę ta sama skorupa, co w przypadku Argona 570 – jest to dość lekka konstrukcja, która niestety jest wykonana dość kiepsko. Mamy tutaj masę plastiku i łatwą szansę na uszkodzenie. Ogólnie słuchawki są niesamowicie przyjemne i trzymanie ich na głowie to przyjemność.

Więcej o wykonaniu tutaj:

https://how2play.pl/sprzetgamingowy/podwojna-recenzja-genesis-argon-500-i-argon-570

Pomimo średniego wykonania, Argon 570 dostał naprawdę wysoką ocenę przez jakoś dźwięku, która była świetna.

Jak jest w tym wypadku?

Jest kilkanaście rzeczy, które mogą sprawić iż Radon 710 będzie lepszym wyborem:

  • Podświetlenie
  • USB zamiast 3.5 mm
  • Dźwięk 7.1
  • Oprogramowanie

Teraz o podświetleniu, bo nie ma tutaj zbyt dużo do pisania.

Tak, mamy podświetlenie loga Genesis, nieźle co? Podświetlenie także obejmuje końcówkę mikrofonu, aczkolwiek coś takiego może być bardziej denerwujące aniżeli ciekawe.

USB zamiast 3.5

Dla niektórych będzie to minus, aczkolwiek uważam że wykorzystanie portu USB w słuchawkach dla graczy do trafny wybór, szczególnie przez to że najczęściej kupując takie słuchawki chcemy je używać tylko w połączeniu z komputerem stacjonarnym.

Dźwięk 7.1

Coś co także jest jedną z tych rzeczy, która może przeważyć – w grach takich jak CS:GO, Fortnite czy ogólnie strzelankach. Dźwięk jest poprawny, także ciekawą rzeczą jest skąd pochodzi soft do tych słuchawek – o tym za sekundę.

Oprogramowanie

Nie wygląda jakoś specjalnie, ale spełnia swoją rolę – działa dobrze i pozwala na dostosowanie najpotrzebniejszych rzeczy związanymi ze słuchawkami. Ciekawostką jest że oprogramowanie pochodzi od firmy Xear, która także współpracuje z Blooody, Xonar i Roccatem. Duży plus tutaj.

A jak z resztą?

Dźwięk jest naprawdę podobny, jak w przypadku Argona 570 – nieźle, naprawdę czysty i przyjemny. Dla graczy to Radon 710 powinien być lepszą opcją – podświetlenie, dźwięk 7.1 i USB zamiast 2x 3.5. Ocenę znajdziecie na dole.


Radon 600

Genesis, naprawdę nie wiem co jest z Waszym nazewnictwem, w teorii to model 600 powinien być tym bardziej okrojonym czy słabszym. Zdziwicie się, jeżeli zaprzeczę temu?

Wykonanie, materiały i wygoda

Jest dobrze. Jest nawet lepiej niż możecie sądzić! Szczególnie warto odnotować masywny pałąk. Przepraszam, M A S Y W N Y pałąk (musiałem), który jest skonstruowany jak czołg. I to nie taki radziecki, tylko taki porządny, niemiecki. Radon 600 jest naprawdę porządny, jest masywny, ogromny i czuć że Genesis miał pomysł na ten model. Coś takiego jest o wiele bliższe desingowi dla graczy, którzy wymagają od słuchawek bycia “cool”.

Wygoda

Powiem szczerze – te słuchawki są dla mnie za duże. Autentycznie dawno nie spotkałem się z tak dużymi słuchawkami. Trzeba przyznać że trzymanie ich na głowie to przyjemność. Radon 600 nie spada z głowy i nie sprawia problemów aby je założyć. Nauszniki także są naprawdę przyzwoite, chociaż są pokryte ekoskórą, więc może być w nich odrobinę ciepło – szczególnie w lecie.

Jednakże mam jeden problem z moim egzemplarzem

Oto jak wygląda materiał który ma trzymać głowę użytkownika:

Tak, nitki (nie tylko w jednym miejscu) postanowiły wziąć sobie wolne i oddzielić się. Wygląda to nieestetycznie – wręcz bardzo nieestetycznie.

I jeszcze słówko o podświetleniu, a raczej o całkiem ciekawie wyglądającym logo

Jest naprawdę ładne! Serio, był jakiś pomysł na to – wraz z podświetleniem wygląda to naprawdę dobrze, wręcz ciekawie. Nie wiem dlaczego, aczkolwiek podoba mi się taki design. Może i wygląda to dość “surowo”, ale po prostu wygląda to świeżo.


Mikrofon – kolejne zaskoczenie!

Jest o wiele lepiej, niż przewidywałem – sami usłyszcie:

Jest naprawdę dobrze, jak na słuchawki z poziomu 150 złotych – coś co naprawdę da się lubić w tych słuchawkach.

Dźwięk

czyli jest odrobinę gorzej

Typowe słuchawki dla gracza, które mają brzmieć “okej”. Nie jest to nic specjalnego, aczkolwiek do grania będą bardzo dobre. Nie zrozumcie mnie źle, dźwięk ani nie jest przygłuszony, ani zły – tylko brakuje mu czegokolwiek rozpoznawalnego, czegoś co sprawiłoby że grając myślelibyśmy “o, to Radon 600”. Dźwięk jest dość standardowy, spokojnie nada się do gier.

7.1?

Tak, standardowo mamy tutaj dźwięk przestrzenny – oczywistość w słuchawkach gamingowych. Dźwięk jest standardowy, nie mamy tutaj nic porażającego – aczkolwiek także nie jest to nic, co byłoby złe. Dobre rozwiązanie i tyle, które sprawdza się standardowo w grach takich jak CS:GO czy jakiejkolwiek strzelance.

Drobnostki

  • Świetny kabel – gruby i oczywiście w oplocie

  • Oprogramowanie – dokładnie to samo, co w przypadku Radona 710 – da się przeżyć.

Podsumowanie

Ciężko jest powiedzieć coś więcej o słuchawkach Radon 710 – są to średnio wykonane, lekkie i niesamowicie wygodne gamingowe słuchawki, które grają naprawdę dobrze. Słuchawki naprawdę dobrze grają i to je ratuje. Dodatkowo mamy bonusy takie jak dźwięk 7.1, podłączenie za pomocą USB i podświetlenie. Na tyle dobrze grają, że Radon otrzyma całkiem wysoką ocenę!

Radon 710, ocena: ++8/10

(tak, dobrze widzicie, wystawiłem “++”)

A co z Radon 600?

Tutaj będzie odrobinę dłuższe podsumowanie. Polubiłem Radona 600, ze względu na jego naprawdę dobre wykonanie, świetny mikrofon oraz za dźwięk 7.1. Jedynie sama jakość dźwięku jest dość mierna, aczkolwiek nada się do gier czy oglądania filmów na tubie.

Plusy:

  • Wykonanie (w większości).
  • Materiały.
  • Dźwięk 7.1.
  • Podświetlenie.
  • Oprogramowanie.
  • USB zamiast 3.5 (dla graczy)
  • Świetne drobnostki (gruby kabel w oplocie!)

Minusy:

  • Średni dźwięk.
  • Małe problemy (w przypadku mojego sampla) z szwami.

Ocena: 8/10