Sprzęt Gamingowy r.

[Podwójna recenzja] Genesis Argon 500 i Argon 570 – słuchawki dla każdego?

Genesis wypuścił parę słuchawek z serii Argon - 500 i 570. Czy te słuchawki czymś się od siebie różnią? (Spoiler: masą rzeczy). Czas na podwójną recenzję.

Unboxing

Niestety tutaj zawiódł mój Windows i w trakcie montażu… pliki poszły tam, gdzie trafiają wszystkie dobre rzeczy. Czyli w cholerę. Jednak żebyście zbyt wiele nie tracili, oto krótkie przedstawienie opakowań Argona 500 i Argona 570:

Słuchawki także przychodzą z przejściówkami z 1 combo audio/mikrofon, na 3.5 audio i 3.5 mic:

Oczywiście dostajemy także standardowe pierdółki, które normalnie otrzymujemy przy takich słuchawkach – instrukcja obsługi i naklejki.

Specyfikacja techniczna

Argon 500 (zobacz ceny na Ceneo):

SYSTEM AUDIOStereo
DYNAMIKA GŁOŚNIKÓW109 dB
ŚREDNICA GŁOŚNIKA53 mm
CZĘSTOTLIWOŚĆ20–22000 Hz
IMPEDANCJA32 Ω
MIKROFONTAK
ZŁĄCZE2 x 3,5 mm stereo mini-jack, 4-pin 3,5 mm stereo mini-jack
DŁUGOŚĆ KABLA240 cm

Argon 570 (zobacz ceny na Ceneo):

SYSTEM AUDIOStereo
DYNAMIKA GŁOŚNIKÓW109 dB
ŚREDNICA GŁOŚNIKA40 mm
CZĘSTOTLIWOŚĆ20–20000 Hz
IMPEDANCJA16 Ω
MIKROFONTAK
ZŁĄCZE2 x 3,5 mm stereo mini-jack, 4-pin 3,5 mm stereo mini-jack
DŁUGOŚĆ KABLA240 cm

Wykonanie

Tutaj najpewniej zabrzmię trochę dziwnie, aczkolwiek uważam, że Argon 500 jest o wiele lepiej wykonany niż Argon 570. Nie żartuję tutaj, zaraz postaram się to wytłumaczyć.

Argon 500

W przypadku (w teorii) niższego modelu całość jest zwarta i naprawdę dobrze wykonana.

Regulacja pałąka jest świetna – została wzmocniona jakimś metalem, co powinno drastycznie zwiększyć długość życia tych słuchawek. Całość wydaje się o wiele bardziej zwarta i gotowa na nieprzyjemności, które może im zgotować np. pobyt w plecaku z innymi rzeczami.

Plusem także jest fakt, że możemy je złożyć! Tak, Argon 500 wydaje się jednym z lepszych produktów, które mają celować w budżetową półkę słuchawek dla graczy. Siateczkowe nauszniki są na plus, dzięki temu nie będą się nam pocić uszy (tzn. będzie lepiej niż w przypadku ekoskóry).

A Argon 570?

 

 

 

 

 

 

 

Jest tutaj bardziej… plastikowo. Nie chcę na siłę się doszukiwać jakichś rażących błędów, aczkolwiek regulacja pałąka, fragment, który łączy muszle z pałąkiem i same zewnętrzne muszle to jeden plastik. Serio, przez to słuchawki są naprawdę lekkie. Dodatkowo mamy tutaj “specjalny” design, czyli te gwiezdne rozpryski. Genesis na swojej stronie mówi:

Z drugiej strony urządzenie jest też wytrzymałe […].

Kłóciłbym się, czy Argon 570 będzie tak wytrzymały. Chociaż trzeba przyznać, że słuchawki są naprawdę lekkie, co jest niebywałym plusem dla każdego gracza, który miał problem przez wagę słuchawek, które mogą ciążyć.

Dźwięk

Czas na słowo o dźwięku. Oczywiście są to słuchawki dla graczy, aczkolwiek warto napisać na ten temat kilka rzeczy – bo sytuacja się odwraca. To Argon 570 tutaj wygrywa. Ale najpierw o tańszym 500:

 • Płaski dźwięk, który dodatkowo jest masywnie podbity przez basy.

Naturalnie są to słuchawki dla graczy, więc pobite basy to norma. Dźwięk jest poprawny, spokojnie będziecie w stanie z nimi grać. Dodatkowo całkiem solidne wytłumienie i mamy słuchawki, w których możemy grać bez zwracania uwagi na nasze otoczenie.

A Argon 570 tutaj to miłe zaskoczenie:

 • Dźwięk jest bogatszy, milej słucha się na nich np. muzyki.

Tak samo w grach – jest lepiej niż poprawnie. Z lokalizacją przeciwników także nie ma żadnego problemu, pomimo braku rzeczy w stylu “5.1” czy “7.1”. Ogólnie propsy, bo 570 brzmią naprawdę dobrze jak na “całkiem” budżetowe słuchawki.

Mikrofon

Cały czas jest tutaj nieźle jak na taką półkę cenową – oczywiście istnieją lepsze alternatywy, aczkolwiek 500 i 570 dają radę. Sami posłuchajcie:

 • 500
 • 570

Dodatkowo na plus jest fakt, że w obu przypadkach mikrofon można odpiąć!

Drobnostki

 • Kable

W przypadku 500 jest to kabel w oplocie – standardowe propsy. Jednakże w przypadku 570 mamy:

[…]  odporny na uszkodzenia kabel (który) na dodatek nie plącze się.

Jakoś nie ufam temu niesamowitemu kablowi z 570.

 • Pilot lub jego brak

500 ma dość fikuśny pilot do regulowania głośności i włączania/wyłączania mikrofonu. Mam tylko z nim malutki problem:

CO TO JEST

Tak, to jest pilot. Trzeba przyznać, że Genesis chciał pokazać coś kompletnie innego – i to się udało. Oczywiście pilot spełnia podstawowe funkcje i jest dobry. Tylko dlaczego jest taki duży…

Argon 570 nie posiada żadnego pilota – wszystkie rzeczy związane z głośnością oraz z wyciszaniem mikrofonu są bezpośrednio na lewej muszli.

 • Sposoby podłączenia

W zestawie mamy załączoną przejściówkę z combo 3.5 na 3.5 audio i 3.5 mikrofon.

Podsumowanie: Argon 500 czy Argon 570?

Argon 500

Nie będzie trudne rozwiązanie tego problemu – oto kilka rzeczy, które mogłyby przemawiać za zakupem 500:

Plusy:

 • Świetna jakość wykonania.
 • Materiały.
 • Solidność.
 • Kabel w oplocie.
 • Wzmacniane rozszerzenie pałąka.
 • Odczepiany mikrofon.
 • Możliwość złożenia.

Minusy:

 • Średnia jakość dźwięku (wręcz słabsza).
 • Mikrofon “do przeżycia”.

Niestety w tym przypadku dwa minusy ważą trochę więcej niż większość plusów. Słuchawki są naprawdę dobre i powinny wytrzymać długo. Aczkolwiek dźwięk będzie się nadawać do gier i najpewniej tylko do gier. Chociaż dodam tutaj jedno z moich przemyśleń – widać, że Genesis pozycjonuje 500 jako te “bardziej budżetowe”, nawet przez opakowanie. W przypadku 570 dostajemy dość ładny, dobrze wykonany splitter (ech), a w 500 coś naprawdę taniego – wygląda na dokładnie taki sam rozdzielnik, który można znaleźć jako najtańszy na pewnej pomarańczowej stronie. Także sam plastik, który ma trzymać nasze słuchawki w pudełku w przypadku 500, wygląda na o wiele tańszy.

Zobacz na Ceneo

Argon 570

Plusy:

 • Dźwięk.
 • Mikrofon!
 • Odczepiany mikrofon.
 • Lekkie i wygodne
 • Designerski wygląd?
 • Kontrola głośności/mikrofonu na muszli.

Minusy:

 • Wykonanie.
 • Materiały.

Pomimo tego wszystkiego, co napisałem, po założeniu na głowę 570 same się bronią. Jak na tę cenę to dźwięk jest naprawdę dobry. Są błędy, które oczywiście będą widoczne –  aczkolwiek da się to przeżyć, jeżeli zamkniemy oczy i po prostu zaczniemy korzystać z tych słuchawek.

Pierwsze wrażenie w przypadku 570 to takie 3/10, ale dalsza “znajomość” to mocne 9/10. Zważywszy na to, że słuchawki zakładamy codziennie na głowę i na fakt, że główna ocena powinna bardziej skupiać się na dłuższym użytkowaniu…

Zobacz na Ceneo

Genesis Argon 570: 8+/10

A co z 500? Są to dobre słuchawki, aczkolwiek brakuje im “tego czegoś”. Fajnie, że mamy czołg, ale głupio, jeżeli ma on silnik z malucha. Są to solidne słuchawki, ale dźwiękiem niestety przegrywają. Szanuję i polecam każdemu, kto potrzebuje czegoś naprawdę solidnego.

Genesis Argon 500: 7/10

Które osobiście wybrałbym? Argon 570 – przez dźwięk. Jeżeli jednak Ty, drogi czytelniku, potrzebujesz słuchawek, które będą musiały zdzierżyć wiele upadków, to Argon 500 będą lepszym wyborem.