Sprzęt Gamingowy r.

Oculus Quest 2 sposobem na przeniesieniem się do wirtualnej rzeczywistości w dowolnym momencie

Gogle VR cieszą się rosnącą popularnością, szczególnie wśród graczy, ale nie tylko. W październiku 2020 roku pojawił się na rynku nowy produkt, pozwalający zatopić się w wirtualnej rzeczywistości bez pamięci, oddać się w pełni rozgrywce mającej miejsce w fikcyjnym świecie. Mowa jest o Oculus Quest 2, czyli o najnowszym modelu gogli VR, o zdecydowanie większej wydajności i lepszej specyfikacji od poprzedniego modelu.

Wirtualna rzeczywistość na wyciągnięcie ręki dzięki Oculus Quest 2 – czy nowa wersja jest lepsza od poprzedniej?

Miłośnikom wirtualnej rzeczywistości można polecić Oculus Quest 2, czyli najnowszy produkt Facebooka – gogle VR, dwa kontrolery dotykowe, wkładka dystansująca. Nowsza wersja została wyposażona w zdecydowanie szybszy procesor, o nieprzeciętnej mocy obliczeniowej – Qualcomm Snapdragon XR2. Pamięć RAM urządzenia zwiększono do aż 6 GB, a pojemność pamięci wbudowanej wynosi 64/256 GB. Pozwala to na przechowywanie ogromnej ilości danych i gier. Gogle są lżejsze i wyposażone w ekran o wyższej rozdzielczości. Wzrosła liczba wyświetlanych pikseli – 1932 na 1920 oraz tempo odświeżania do 90 Hz. Wszystko to przekłada się na możliwość czerpania większej satysfakcji z wirtualnych potyczek – lepsze wrażenia i zwiększona imersja. W Oculus Quest 2 obraz wyświetlany jest w technologii LCD, a dzięki wbudowanemu mechanizmowi regulacji IPD możliwe jest dostosowanie położenia soczewki, aby uzyskać jeszcze lepszy komfort wizualny.

Proste jak nigdy wcześniej

Zaletą Oculus Quest 2 jest możliwość używana go bez zakupu sprzętu komputerowego czy konsoli. Wynika to z tego, że w urządzeniu zostało umieszczone wszystko, co pozwala na rozpoczęcie gry w wirtualnej rzeczywistości. Wystarczy zainstalować na urządzeniu mobilnych dedykowaną aplikację, połączyć się z Wi-Fi i można już przenieść do interfejsu VR. Pomimo pracy bezprzewodowej wymagane jest połączenie się z kontem na Facebooku, bez czego niemożliwe byłoby korzystanie z Oculus Quest 2. Obsługa sprzętu ogranicza się do używania kontrolerów ruchu dołączonych do zestawu. Użytkownicy mają do wyboru wiele przydatnych akcesoriów do gogli typu nakładka do twarzy i na soczewki, futerał czy pasek Elite z regulacją. W przypadku Oculus Quest 2 możliwe jest zagranie w gry poprzedniej generacji, bo użytkownik ma dostęp do biblioteki gier dostępnych na poprzednim modelu. Można jednak liczyć na wiele nowych tytułów, co zapewni kolejne godziny wspaniałej zabawy w wizualnym świecie.

Artykuł powstał przy współpracy z ZENonVR