Sprzęt Gamingowy r.

Nowa, wodoodporna klawiatura membranowa od Genesis

Wiele firm nastawia się na produkcję klawiatur mechanicznych, a nawet jeśli przygotują już membranową, jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Genesis twierdzi, że ich podejście jest zupełnie inne, a dowodem na to ma być Rhod 400.

Producent chwali się, że wbrew temu, co myśli się o klawiaturach z tego przedziału cenowego, jego produkt jest wytrzymały. Obudowa urządzenia została wzmocniona przez dwie aluminiowe klamry, zaś konstrukcja membrany chroni podzespoły przed kontaktem z wodą. Do tego dochodzą specjalne otwory, odprowadzające ciecz i pomagające tym samym w osuszeniu Rhod 400 w przypadku nieszczęśliwego wypadku.

Oczekiwana zamiana miejsc

Produkt Genesis ma być także wygodny w użyciu, stąd wysoki skok klawiszy czy tylne nóżki umożliwiające regulację wysokości klawiatury. Gracz może też zamienić miejscami klawisze strzałek z przyciskami WSAD, jeśli taki układ bardziej mu pasuje. Ułatwiona ma być także obsługa multimediów, kontrolowanych przy pomocy 12 klawiszy funkcyjnych.

Dla mistrzów combosów

Klawiatura dla graczy nie może obyć się bez funkcji anti-ghostingu, nic dziwnego więc, że Rhod 400 również korzysta z tej technologii. Jest ona zwłaszcza przydatna w sytuacji, gdy użytkownik będzie wprowadzał skomplikowaną sekwencję przycisków, a komputer mógłby nie odczytać sygnału z któregoś z klawiszy – właśnie przed tym chroni anti-ghosting. Produkt Genesis posiada też opcję blokady klawisza Windows.

 

„Oddycha” pełną piersią

Genesis starał się również zadbać o właściwy wygląd klawiatury. Dlatego prócz gamingowego designu Rhod 400 wyposażono w podświetlenie LED w trzech kolorach: niebieskim, czerwonym i fioletowym. Standardowy tryb świetlny można następnie przełączyć na efekt „Oddychanie”.

Klawiatura Rhod 400 kosztuje około 69 zł.

Dane techniczne:

  • Mechanizm klawiszy: membranowe
  • Podświetlenie: LED (niebieski, czerwony, fioletowy)
  • Klawisze multimedialne: 12
  • Wodoodporna konstrukcja
  • Funkcja Anti-ghosting


O Genesis          

Od debiutu na rynku w 2011 roku, marka oferuje wysokiej klasy akcesoria gamingowe, jednocześnie rozwijając i udoskonalając swoje rozwiązania zwracając szczególną uwagą na stosunek jakości do ceny. Niezawodność oraz jakość produktów potwierdzają liczne testy i wyróżnienia przyznawane przez największe media technologiczne.

Nowoczesny design, niezwykła funkcjonalność oraz najnowsze technologie wykorzystywane przy produkcji akcesoriów sprawiają, że produkty Genesis są częstym wyborem graczy w całej Europie.

www.genesis-zone.com lub FB

*Ważna informacja

Natec i Genesis to od pewnego czasu dwie odrębne marki. Pierwszy z wymienionych brandów (Natec) nadal będzie zajmować się dostarczaniem akcesoriów komputerowych i elektroniki użytkowej, zaś Genesis skupi się na sprzęcie przeznaczonym stricte dla graczy.

Decyzja o rozdzieleniu podyktowana jest chęcią dążenia do specjalizacji i skupieniu się na rozwoju w konkretnej gałęzi branży elektronicznej. Producenci rozumieją, że lepiej poznać i spełnić potrzeby konkretnego klienta, niż celować w maksymalnie szeroką grupę odbiorców. Zresztą w ten sposób będzie postępować coraz więcej firm, czy to przez podział czy wydzielaniu się spółek-córek.

Od tej chwili w przypadku akcesoriów dla graczy proszę posługiwać się tylko nazwą Genesis (co prawda na rynku istnieją jeszcze produkty Genesis w starych opakowaniach z nazwą Natec Genesis, ale ta sytuacja z czasem będzie się zmieniać, jak tylko produkty w starych opakowaniach zostaną wyprzedane).