Nietypowe gryzonie – zobacz inną stronę gamingu!

Dobra myszka powinna być funkcjonalna, wygodna i przede wszystkim niezawodna. Dlaczego jednak zatrzymywać się tylko na tych cechach? Warto przyjrzeć się gryzoniom, których twórcy nie ograniczyli się wyłącznie do przygotowania standardowego produktu.

Naos QG
Wyliczankę wypadałoby zacząć od jednej z najbardziej niecodziennych myszek: Mionix Naos QG to pierwszy na świecie gryzoń z sensorami skórno-galwanicznymi. Oznacza to, iż mysz mierzy dane biometryczne gracza – takie jak puls czy GSR – i następnie wyświetla je w czasie rzeczywistym przy pomocy specjalnej nakładki na gry.

MasterMouse Pro L
Są też producenci, którzy stawiają na modularność swoich produktów. Tu przykładem jest chociażby Cooler Master i jego mysz MasterMouse Pro L, posiadająca dwa wymienne panele boczne i jeden górny. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracz może dostosować chwyt gryzonia do własnych preferencji.

R.A.T. 1
Kolejnym ciekawym przykładem nietypowej myszy jest R.A.T. 1. Wyprodukowany przez Mad Catz gryzoń składa się przede wszystkim z plastikowej ramki i sensora – resztę elementów gracz może sam wydrukować na drukarce 3D.

GX85
Nie można nie wspomnieć o myszkach przeznaczonych do konkretnego gatunku gier – przedstawicielem tego typu gryzoni jest GX85 od Genesis. Mysz ta została stworzona z myślą o MMO, dlatego posiada aż 12 przycisków – ich ilość i ułożenie mają ułatwić rozgrywkę w World of Warcraft i innych sieciowych hitach, gdzie szybki i łatwy dostęp do dużej ilości przycisków jest kluczowy dla powodzenia w misji.

O autorze: Spliter

SpliterWszechstronny indywidualista, który podąża swoimi ścieżkami. Czasem pozytywny, czasem negatywny. Nie ma tematu na który nie mogę nie pogadać - czy chodzi o technologie, poprzez gry, po nawet najdziwniejsze tematy.
Jeżeli chcecie się ze mną skontaktować, to możecie:
-zaglądnąć na mój kanał Youtube i zostawić suba: youtube.com/user/spliter131
-napisać maila: SpliterH2P@wp.pl (także zapytania o współpracy ze mną)
- wbić na Twittera - @SpliterH2P
- zagadać na hałtuplejowym ts'ie, nie gryzę, więc jeżeli o coś chcecie zapytać, to zapraszam!
-----------------------------------------------------------------------------------
A, wspominałem że byłoby mi miło, jakbyście zostawili suba na moim kanale? <3 Klik tutaj aby zasubować!

  • Piotr K

    Ja mam R.A.T 3 ;3

  • 50 Shadows Of ZeD

    Kogo stać na myszkę za 1500zł?