Sprzęt Gamingowy r.

[Minirecenzja] Lenovo HX06 – tania i inteligentna opaska

Pora na kolejną minirecenzję! Dzisiaj przyszła pora na budżetową opaskę fitnesową Lenovo HX06 - czy za 60 złotych możemy dostać cokolwiek dobrego?

Unboxing

Opaskę do testów dostarczył: Gearbest

Sprawdź najniższą cenę na Lenovo HX06, Gearbest

Ciekawy smartband, ale bez fajerwerków

Od razu w oczy wrzuca się duży ekranik. Jest to ogromny plus, nawet konkurencja w postaci Mi Banda 2 przegrywa na tym poletku. I tak, jak pewnie zdążyliście się domyślić, Lenovo HX06 (okropna nazwa) jest głównym konkurentem poprzedniej generacji Mi Banda. Nawet cenowo!

W tym momencie obie opaski są w bardziej podobnej cenie, HX06 jest czasem tańszy o ~10 złotych. Cały czas jednak (subiektywnie) Mi Band daje nam więcej za nasze pieniądze.

Ale od początku: ekran, pasek i wykonanie

Zacznę od negatywów:

 • Pasek

Bliżej mu do odblaskowego paska, które dajemy dzieciom aby były widoczne w nocy. Jest to tak bardzo niemiły gumo-plastik, że… ciężko jest powiedzieć o nim coś pozytywnego. Albo nie! Dostosowanie do naszej ręki jest świetne, każdy rozmiar znajdzie tutaj swoje idealne dopasowanie.

 • Brak możliwości sprawdzenia pulsu

Tak, Mi Band 2 ma możliwość sprawdzania naszego tętna, co jest dość fajną rzeczą dla osób uprawiających sport. Omawiana dzisiaj opaska nie ma takowej opcji, więc… zależy kto ma kupić taką opaskę. Wiem że może to wyglądać jak duży spoiler końca tej recenzji, lecz zdradzę końcówkę już teraz: Lenovo HX06 jest świetną opaską dla każdego, kto nie potrzebuje sprawdzać pulsu. Koniec spoilera.

No, to koniec minusów, teraz czas na pozytywy tego podpunktu!

Sam ekran tej opaski jest genialny. Coś świetnego, niby tylko 0.87 cala, aczkolwiek design wszystkich ikonek, powiadomień i samego zegara – bardzo, a to bardzo mi się podoba taki styl. Wiecie, marketing, marketingiem – ale Lenovo trochę odleciało “Latest bezel-less display”, nie oznacza małego ekraniku i dużych ramek, których prawie nie widać.

Prawie, ponieważ w nocy można bardzo łatwo wyłapać podświetlenie ekranu, wtedy czar pryska i nie mamy już do czynienia z największym ekranem na smart-zegarku.

I tak naprawdę lubię ten zegarek.

Soft

Pora na drugą część tej minirecenzji, czyli słówko o sofcie tej opaski. Lenovo na szczęście (sic!) nie załączyło oprogramowania z Lenovo Watch 9. Co lepsze: mamy tutaj świetnie działający soft, który nie rozłącza nas losowo i daje nam masę opcji do zabawy.

Takie aplikacje to ja rozumiem

Wreszcie coś co działa i coś, z czego mogę korzystać. Jest to spokojnie poziom Xiaomi. Tak, uważam że aplikacje Xiaomi są naprawdę dobre (jeżeli są w zrozumiałym języku).  Możemy dostosować tutaj wszystko pod nas. Automatyczna funkcja znajdywania telefonu z poziomu bransoletki? Jest! Przypomnienie o aktywności fizycznej? Jest!

Tak, teraz pora na wymienienie większości opcji tej aplikacji:

Tutaj możecie zobaczyć na dosłownie wszystko, co jest świetne w tej aplikacji. Przejrzystość i prostota. 

 • Przypomnienie o celu – chodzi tutaj o cel kroków, w moim przypadku jest to 10 tys. dziennie.
 • Znajdź telefon – logiczne, mamy opcję w opasce, które pozwala nam na włączenie sygnału dźwiękowego na telefonie. Tylko uważajcie na losowe przełączenia na tą opcję!
 • Gest sprawdzenia godziny – kiedy wykonujemy specyficzny gest (jak w przypadku normalnego zegarka) sprawdzenia godziny, opaska się sama włącza; możemy wyłączyć tę opcję w nocy, aby nie marnować baterii w nocy.
 • Przypomnienie o braku aktywności – możemy ustawić kiedy aplikacja/opaska będzie nam przypominać o “poruszaniu się”, tzn. abyśmy nie siedzieli za długo bez ruchu.
 • Display mode – możemy zmienić sposób wyświetlania obrazu na opasce (tzn. tekst wyświetla się od góry/dołu/do nas.
 • Vibration intensity – jak mocno wibruje opaska.
 • Alarm – możemy ustawić 5 różnych alarmów poprzez apkę.

A śledzenie snu? Działa całkiem nieźle, na pewno lepiej niż w przypadku Watch 9:

Jedynie ja miałem problem z niektórymi aplikacjami; Messenger pojawiał się na bransoletce pod ikonką telefonu.

Ładowanie

W moim przypadku opaska wytrzymywała około 7-10 dni na jednym ładowaniu.

Lenovo przemyślało sprawę w przypadku ładowania, koniec z gubieniem dziwnych ładowarek – HX06 ma wbudowaną ładowarkę.

Tak, po prostu wpinamy banda do portu USB.

Podsumowanie

Ta opaska naprawdę mi się spodobała. Nie jest to idealna opaska, ale za taką cenę dostajemy naprawdę solidną opaskę, która (subiektywna opinia!) wygląda lepiej niż Xiaomi Mi Band.  Oczywiście brakuje mi tutaj pewnych rzeczy (Pulsometr, lepsza fabryczna opaska), aczkolwiek to drugie można załatwić alternatywną opaską.

Cholercia, dostajemy tutaj bardzo dużo za tę cenę. Jeżeli jesteśmy przeciwni Xiaomi, a chcemy naprawdę dobrą opaskę (chociaż nie idealną), to HX06 jest jedną z lepszych opcji. Wszystko działa bardzo dobrze, na duży plus oceniam wyświetlanie wiadomości i możliwość sprawdzenia ostatnich powiadomień.

Jak już napisałem – opaska świetna, jak na ~60 złotych, pewnie można ją dorwać taniej, aczkolwiek za tyle można ją kupić w GB. 

Czy polecam tę opaskę? Tak, osobiście polubiłem ją trochę bardziej niż Mi Band 2, który przez dobry rok przebywał na mojej ręce, więc to coś znaczy.

I o wiele bardziej niż Watch 9, którego soft działa cały czas kiepsko.

Plusy

 • Czytelny ekran.
 • Współpraca z wieloma aplikacjami.
 • Świetna cena.
 • Monitorowanie snu.
 • Dobry tracking naszych kroków/dystansu.
 • Działająca (nieźle!) aplikacja.
 • Przemyślany sposób ładowania.

Minusy

 • Średnia opaska.
 • Czasem bugujący się soft.
 • Brak możliwości mierzenia tętna.
 • Jednak to nie jest ekran bez ramek?

Ocena: 8/10

Sprawdź najniższą cenę na Lenovo HX06, Gearbest

Alternatywy:

Ostatnia propozycja jest o tyle kusząca, ponieważ może mierzyć tętno, ma kolorowy ekran i nie jest to Xiaomi.