Sprzęt Gamingowy r.

Microsoft Xbox One – dlaczego warto kupić?

Konsola Xbox One to wszechstronne urządzenie zapewniające świetną rozrywkę. Dzięki niej przeniesiesz się w świat gier, filmów w rozdzielczości 4K czy zabaw korzystających z sensora ruchowego. Dlaczego jeszcze warto kupić ten model?
  1. Wszechstronne centrum rozrywki w 4K
  2. Taniec, śpiew, sport, czyli funkcja Kinect
  3. Głębia koloru

Wszechstronne centrum rozrywki w 4K

Microsoft Xbox One – najlepsze konsole i automaty – Allegro.pl to wszechstronne centrum gier i rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Sprzęt wyposażono w nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalające na płynną grę i świetną zabawę. W zależności od modelu, w urządzeniu zainstalowano dysk twardy o pojemności od 500 GB do kilku TB. Ponadto konsolę wyposażono też w wewnętrzny zasilacz oraz dużą moc obliczeniową. Dzięki czytnikowi Ultra HD Blu-Ray możliwe jest oglądanie filmów we wspomnianym formacie. Rozdzielczość 4K Ultra HD przewyższa standardowe HD aż czterokrotnie, co wpływa na wyjątkową jakość, wyrazistość oraz realizm obrazu. Urządzenie umożliwia też wygodne oglądanie filmów i seriali na platformie Netflix albo materiałów z YouTube’a. Rozdzielczość 4K sprawdza się też w przypadku gier.

Taniec, śpiew, sport, czyli funkcja Kinect

Sprzęt zawiera ponadto sensor Kinect, czyli specjalne urządzenie, które umożliwia sterowanie w grach bez wykorzystania standardowego kontrolera. Funkcja ta gwarantuje wyśmienitą zabawę dzieciom i dorosłym. Wykorzystanie głosu, gestów oraz ruchu do sterowania kursorem w grach angażuje całe ciało, co potęguje tylko dobrą zabawę i urozmaica grę.

Opcja ta sprawdza się znakomicie w specjalnych grach ruchowych, takich jak muzyczno-taneczne propozycje. Umożliwiają one wcielenie się w rolę profesjonalnego tancerza albo piosenkarza, co gwarantuje świetną zabawę podczas imprez bądź innych spotkań w gronie znajomych lub rodziny.

Dla miłośników sportowych wrażeń odpowiednie są natomiast specjalne gry z szeregiem konkurencji. Pozwalają one wcielić się w niemal dowolnego sportowca i pograć w tenisa, piłkę nożną, kręgle, a także postrzelać do celu, spróbować wspinaczki na ściance albo wyścigów na skuterach wodnych.

Głębia koloru

W konsoli Xbox One S zastosowano technologię HDR, czyli High Dynamic Range. Pozwala ona na uzyskanie niezwykle wyrazistych, bogatych i żywych kolorów w grach. System ten umożliwia też uzyskanie wyższego wskaźnika kontrastu między ciemnymi i jasnymi barwami, co sprawia, że obrazy zyskują wizualną głębię.

Liczne zalety konsoli z serii Xbox One sprawiają, że urządzenie to zapewni znakomitą zabawę dzieciom, młodzieży i dorosłym na wiele wieczorów.