Sprzęt Gamingowy r.

Mad Dog GM700 – gamingowa, choć nie wygląda

Całkiem porządna myszka do 130 zł? Nie ma sprawy.
Egzemplarz do recenzji dzięki Mad Dog

Cena:
129,99 zł (MediaExpert, Electro, Avans)

Sprawdź na Ceneo:
klik!

Do zestawu

Klawiatura mechaniczna Mad Dog GK900 RGB

Oficjalna strona produktu

https://maddog.pl/myszki/4,mad-dog-gm700

Specyfikacja

  • Rodzaj myszy: optyczna
  • Sensor: PMW3325
  • Maks. rozdzielczość DPI: 8000 DPI
  • Maks. szybkość przetwarzania: 6000 FPS
  • Maks. szybkość sensora: 2,54 m/s
  • Maks. przyspieszenie sensora: 20G
  • Częstotliwość raportowania: 1000 Hz
  • Poziomy DPI: 7
  • Oświetlenie: RGB 16,8 mln kolorów, w pełni konfigurowalne
  • Mikroprzełączniki: Omron
  • Ilość przycisków: 7
  • Programowalne przyciski: tak
  • Komunikacja z komputerem: przewodowa
  • Długość przewodu: 2 m
  • Przewód w oplocie: tak
  • Filtr ferrytowy: tak
  • Interfejs: USB
  • Waga: 120 g

Wymiary

  • dł. 12,5 cm, szer. 7 cm (w najszerszym miejscu), wys. 4 cm (w najwyższym miejscu)

Opis producenta

Wejdź na wyższy level

Mysz Mad Dog GM700 to zbalansowana waga oraz ergonomiczna konstrukcja stworzona z myślą o najbardziej wymagających graczach. Perforowane boki zapewniają mocny chwyt, teflonowe ślizgacze redukują tarcie do minimum. Jest przystosowana zarówno do chwytu palm grip, jak i claw grip. Przełączniki renomowanej marki Omron pod przyciskami są przygotowane na 10 milionów kliknięć i gwarantują długowieczność oraz niezawodność. To wszystko zapewni komfort w trakcie wielogodzinnych rozgrywek i pozwoli Ci zwyciężać.

Pierwsze wrażenie

Muszę przyznać, że na samym początku myszka mnie nie zachwyciła.

Gdy myślę o “gamingowej myszce”, widzę przed sobą opancerzoną mychę z bardzo wyraźnymi i wyczuwalnymi brzegami, drapieżnym designem, przyciskami do bindowania na bokach i ogólnie jakąś taką agresją, dzięki której możemy poczuć to wejście na wyższy level. Pomimo świecącego logo Mad Dog i spoglądającego na mnie jednym okiem nieźle poirytowanego psa w kolczastej obroży, myszka “krzyczy” co najwyżej “bądź delikatny”.

Gdy tylko podłączyłem drugi egzemplarz z zestawu do recenzji, klawiaturę Mad Dog GK900 RGB, zrozumiałem zamysł producenta.

To jedna z bardziej ergonomicznych myszek, które używałem, co jest zaskakujące w związku z taką półką cenową. Świetnie dopasowuje się do kształtu dłoni, trzyma się ją tak naturalnie. Faktura perforowanych plastikowych boków pozwala na wygodne trzymanie i pewny chwyt – w żaden sposób nie wyślizgiwała mi się z dłoni. Trudno jest przypadkiem wcisnąć jeden z bocznych przycisków – producent zdecydował się na umieszczenie ich wyżej od kciuka.

Myszka jest dostosowana dla osób praworęcznych.

Wygląd

Jak wspomniałem, myszka posiada perforowane boki. Nie zostały pokryte żadną gumą ani innym materiałem – nadano jej fakturę “siatki”, co jest jedną z metod na zwiększenie przyczepności przedmiotów (jak np. charakterystyczne wypustki w szamponach i żelach do kąpieli). Jest to całkiem wytrzymałe rozwiązanie: nie ma tutaj ryzyka, że coś się odklei po jakimś czasie – choć z drugiej strony takie miejsca lubią kurz.

Kółko myszki jest ogumowane na środku i nie ma żadnego wzoru ani tekstury; jego powierzchnia jest zupełnie płaska, przez co nic nam się nie odciska na opuszku palca. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy jest fanem takiego rozwiązania.

Na spodzie myszki w formie ślizgaczy umieszczono teflon, znany też jako PTFE – tworzywo sztuczne zapewniające najmniejszy współczynnik tarcia (jeżeli interesujecie się fizyką¹: liczba 0 oznacza zerowe tarcie; teflon w sprzyjających warunkach na suchej i płaskiej powierzchni osiąga wartość 0,04 µ; w przypadku gumy tarcie waha się od 1 do 2 µ). Teflon jest dużo twardszy i bardziej śliski niż guma, w dotyku przypomina “jakiś plastik”. Tak, moi drodzy, gumowe ślizgacze odchodzą do lamusa.

Z wyglądu jest bardzo smukła, może wydawać się wręcz mała – zapewniam, że tak nie jest.

Podświetlenie

Najważniejszym elementem każdej gamingowej myszki jest jej podświetlenie.

Mad Dog GM700 posiada 10 preinstalowanych trybów podświetlenia, dobrze opisanych na stronie producenta:

Dynamiczne i spektakularne Colorful Streaming oraz Wave, pulsujący Breathing, szybkie sygnały Tail i Trailing , migający Flicker, reagujący na Twoje kliknięcia Response czy statyczny i efektowny Colorful Steady.

Tutaj jedna drobna uwaga ode mnie. Trudno mi powiedzieć, czy był to zamierzony efekt, ale tryb Colorful Steady zupełnie nie pokrywa się z tęczą.

Kolory tęczy: czerwony → pomarańczowy → żółty → zielony → niebieski → granatowy → fioletowy.

Kolory Colorful Steady: czerwony → pomarańczowy → zielony → białoróżowy [?] → żółty → niebieski.

Jest to o tyle rozpraszające, że pierwsza i ostatnia barwa są identyczne jak z tęczą – ale w środku tej przestrzeni panuje jakiś miszmasz. Jeżeli to był celowy zamysł, tak czy siak jest to mój najmniej lubiany tryb podświetlenia i zostaję z pulsacyjnym. Możemy to edytować za pomocą dedykowanego oprogramowania… jednak chyba nie po to są wgrane od początku, żeby je poprawiać?

Software

Możecie pobrać ze strony producenta.

A jaki jest soft? Schludny i przyzwoity. Pozwala na modyfikację:

  • DPI i profili,
  • podświetlenia,
  • parametrów myszy (czułość rolki, szybkość przewijania, szybkość dwukliku),
  • polling rate.

Przygotowane profile możemy importować i eksportować.

Zmiany, jakie wprowadzamy, są widoczne w czasie rzeczywistym – nie trzeba ciągle klikać “save”, co jest przyjemnym ułatwieniem. Jedyne, co przeszkadzało mi w oprogramowaniu, to momentalnie niezgodność podglądu w oprogramowaniu i na żywo. Szybkość animacji była opóźniona o sekundę, wyświetlały się inne kolory.

mad dog gm700 software
Domyślne ustawienia myszki

 

Edycja makr

 

Naprawiłem sobie tęczę

 

1. https://en.wikipedia.org/wiki/Friction#Coefficient_of_friction

Zalety

  • Ergonomiczna, wygodna, przyjemna w użytkowaniu.
  • Duże możliwości customizacji podświetlenia.

Wady

  • Kilka rzeczy w podświetleniu. Tryb “Colorful Steady” nie odpowiada kolorom tęczy (nie wiem, czy taki był zamysł, ale w pewien sposób jest to drażniące). Tryb podświetlenia “Stały” zawsze daje inny kolor w prawym górnym brzegu (w przypadku fioletowego jest to niebieski gradient, a pomarańczowego – zielony, którego wyjątkowo nie lubię). Ustawienie białej lub szarej kolorystyki sprawia, że otrzymujemy przymgloną tęczę. Mam wrażenie, jakby wybierane kolory nie były 100% dokładne – zwłaszcza te z pogranicza, tj. różowy, pomarańczowy.

Neutralne

  • Nie ma pełnej dowolności w zmianie koloru logo myszki. Do wyboru: czerwony, zielony, niebieski, cyjanowy, żółty, różowy, biały. Umieszczam to w “neutralnych”, ponieważ z jednej strony w niektórych konfiguracjach może wyglądać to nieestetycznie, z drugiej – w łatwy sposób pozwala zidentyfikować profil myszki.

Ocena How2Play

7/10