Mad Catz: RAT 8 z sensorem PMW3360

Czasy grania na standardowych myszkach już dawno minęły. Mogłoby się wydawać, że myszka gamingowa jest po prostu gadżetem, który na siłę próbuje wyróżnić się od innych gryzoni. Czy tak rzeczywiście jest w przypadku nowego RAT-a 8?

RAT 8 oferuje graczom konfigurację zarówno sprzętową, jak i software’ową. Najważniejsze elementy urządzenia mogą być przestawiane tak, aby ręka i palce leżały wygodnie i nie męczyły się. Można więc przestawiać podpórki dla różnych typów chwytu myszki czy przesuwać w dwóch osiach podpórkę pod kciuk. Do tego dochodzą wymienialne podpórki dla dłoni i małego palca.

Oprogramowanie dla wymagających

Wspomniana możliwość konfiguracji software’u możliwa jest dzięki zastosowaniu zaawansowanego oprogramowania FLUX. Zmiany ustawień profili, edycji makr, konfiguracji podświetlenia czy czułości sensora, gracz może dokonać wg własnych preferencji w łatwy i szybki sposób. Wbudowana pamięć ma umożliwić zachowanie do 3 profili bez konieczności ponownego instalowania sterowników.

PMW3360 na pokładzie

Gryzonia wyposażono w sensor optyczny PMW3360, który niewątpliwie jest uważany za jeden z najlepszych na rynku. Producent zapewnia, że takie rozwiązanie pozwala osiągać maksymalną prędkość myszy na poziomie 6,3 m/s. Jednocześnie urządzenie ma cechować szeroka kompatybilność z różnymi rodzajami powierzchni i oferować graczom typowo optyczny feeling.

50 milionów kliknięć

Sprzęt dla graczy powinien być m. in. wytrzymały i posiadać konfigurowalne przyciski ułatwiające graczowi przeprowadzenie szybkich operacji w boju. Dlatego w konstrukcji RAT 8 wykorzystano przełączniki Omron, gwarantujące cykl życia przycisków na 50 milionów kliknięć.

Lekka i wytrzymała

Na wygodę obsługi myszki składa się szereg czynników, jak choćby waga urządzenia, która wynika bezpośrednio z jej konstrukcji. Rdzeniem myszki RAT 8 jest lekka, aluminiowa konstrukcja, która oferuje stabilność i chroni sensor. Do tego dochodzi możliwość konfiguracji wagi sprzętu tak, aby spełniał wszystkie wymagania gracza.

Kolorowy zawrót głowy

Urządzenie zostało wyposażone w podświetlenie RGB, bez którego obecnie nie może się obyć żadna myszka z górnej półki. Mysz Mad Catza oferuje paletę barw składającą się z 16,8 miliona kolorów. Na dodatek można je wyświetlać w jednym z pięciu trybów: Rainbow, Breathe, Beat, Cycle i Solid.

Cena myszy kształtuje się na poziomie 416 zł.

Specyfikacja:

 • Czujnik optyczny: Pixart PMW3360
 • Max. rozdzielczość DPI: 12000
 • Regulowana szybkość raportowania: 125, 250, 500 lub 1000 Hz
 • Prędkość śledzenia do: 6,3 m/ s
 • Przyspieszenie: 50g
 • Frame Rate na poziomie 12 000 fps
 • Przełączniki Omron
 • Programowalne przyciski: 11
 • Regulacja wagi myszy (3 x 6 g)
 • Waga: 145g bez kabla

O Mad Catz

Światowy lider w innowacyjności i produkcji peryferii dla przemysłu rozrywkowego. Firma dostarcza na rynek akcesoria do gier video i oprogramowanie między innymi takich marek jak: Tritton, GameShark czy Joytech. Swoje oddziały posiada w USA, Kanadzie, Europie i Azji.

Niebanalne wzornictwo oraz niesamowita wytrzymałość przy relatywnie niskich cenach spowodowały, że produkty Mad Catz zdobyły uznanie niemal na całym świecie.

www.madcatz.com lub FB

O autorze: Nalthe

NaltheAlicja błądząca po Krainie Czarów. Perfekcjonistka, idealistka i marzycielka kryjąca się w mrocznych, gotyckich uniwersach gier, filmów i książek. Poza H2P zajmuje się tłumaczeniami, jest też redaktorką i korektorką - głównie literatury sci-fi.
A. No i wilk. Taki z krwi, z kości niestety natura nie pozwoliła.

 • Dr Victor

  A teraz zadam super ważne pytanie xd, jak pprawdziwy geniusz przy wyborze myszki.
  Jaka… jest ..długość… kabla ? xd

 • ginek

  Mialem juz myszki tego typu i tylko jednego sie nauczylem. Im wiecej szczelinek tym wiekszy syf sie tam zbiera. Myszka ma tylko jedno zadanie, wygodnie lezec w dloni. Amen