Sprzęt Gamingowy r.

Mad Catz: micro gamepad C.T.R.L. R dla fanów mobilnego grania

Granie na urządzeniach mobilnych już dawno temu wyszło z fazy raczkowania. Co bardziej skomplikowane gry wymagające zręczności i szybkiej reakcji potrafią okazać się sporym wyzwaniem, jeśli musimy bez przerwy zasłaniać sobie część wyświetlacza palcem. Micro gamepad C.T.R.L. R idzie na ratunek wielbicielom mobilnego gamingu, choć ma w zanadrzu więcej przydatnych w codziennym życiu funkcji.

Micro C.T.R.L. R, jak na urządzenie mobilne przystało, charakteryzuje konstrukcja o 20% mniejsza od tradycyjnych padów, dzięki czemu nie sprawia problemów podczas transportu. Jednocześnie jest na tyle poręczny, aby można było na nim komfortowo grać i cieszyć się funkcjonalnością, jakie oferują pełnowymiarowe kontrolery.

Od pierwszego dotyku

Sprzęt wyposażono we wszystkie przyciski potrzebne do grania na PC i urządzeniach mobilnych. Dwa analogi pokryte gumą oraz przyciski A, B, X i Y mają zapewnić pełną kontrolę oraz szybki czas reakcji. Całości dopełniają spusty, bumpery oraz klasyczny krzyżak. Dodatkowo aplikacja Mad Catz A.P.P (do pobrania z Google Play) umożliwia mapowanie przycisków, monitorowanie poziomu baterii czy zarządzanie grami.

mcz-011-smapp-micro-ctrlr-11_720

Trzy tryby sterowania

Na obudowie umieszczono przełączniki, które pozwalają przełączać pada między trzema różnymi trybami. I tak gracze mają do dyspozycji GameSmart, który współpracuje ze sprzętem z systemem Android, np. Samsung Gear VR. Tryb PC z kolei oferuje pełną kontrolę podczas rozgrywek na komputerze. Trzeci tryb – myszy, pozwala sprawnie poruszać się po menu wyświetlacza.

Na ratunek ekranom dotykowym

Kontroler wyposażono w specjalnie profilowany uchwyt na ekran, dzięki czemu w wygodny sposób jesteśmy w stanie grać tam, gdzie nam się podoba. Jak zapewnia producent, wyświetlacz montuje się bardzo szybko, a samozaciskowa konstrukcja pewnie trzyma urządzenie w chwycie.

 

mcz-003-smapp-micro-ctrlr-03_720Zarządzanie mediami

Sam pad nie posłuży nam tylko i wyłącznie do grania. Może też być wykorzystany jako pilot dzięki umieszczonym z przodu przyciskom umożliwiającym przewijanie filmu czy przeskakiwanie do następnej piosenki. Jak deklaruje producent, dzięki zastosowaniu Bluetooth Premium będzie on działał zdecydowanie dłużej, więc nie trzeba codziennie martwić się o ładowanie baterii.

Cena produktu wynosi około 219 zł.

O Mad Catz

Światowy lider w innowacyjności i produkcji peryferii dla przemysłu rozrywkowego. Firma dostarcza na rynek akcesoria do gier video i oprogramowanie między innymi takich marek jak: Tritton, GameShark czy Joytech. Swoje oddziały posiada w USA, Kanadzie, Europie i Azji.

Niebanalne wzornictwo oraz duża wytrzymałość przy relatywnie niskich cenach spowodowały, że produkty Mad Catz zdobyły uznanie niemal na całym świecie.

www.madcatz.com lub FB

 

mcz-007-smapp-micro-ctrlr-07_720

mcz-005-smapp-micro-ctrlr-05_720

mcz-002-smapp-micro-ctrlr-02_720

mcz-001-smapp-micro-ctrlr-01_720