Sprzęt Gamingowy r.

Logitech G ogłasza globalną współpracę z drużyną G2 Esports

Warszawa, 16 listopada 2017 – Logitech G, marka należąca do firmy Logitech poinformowała o nawiązaniu globalnej współpracy z drużyną e-sportową G2 Esports.

To jeden z najbardziej utytułowanych zespołów na świecie, którego członkowie mają w swoim dorobku łącznie 78 nagród. W tym roku drużyna zdobyła czwarty z rzędu tytuł Mistrza Europy w League of Legends. Do ich specjalności należą takie gry jak Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) oraz League of Legends (LoL). Partnerstwo obejmuje pomoc finansową, technologiczną, a także wspieranie marki Logitech G podczas projektowania nowych modeli urządzeń gamingowych.

G2 Esports ceni wysoką jakość produktów firmy Logitech i jej ciągłe dążenie do wprowadzania innowacji. W specjalnym ogłoszeniu przedstawiciel G2 wyjaśnił powody, dla których zespół zgodził się na współpracę:

Zespół G2 Esports charakteryzuje niezwykła ambicja, ciężka praca i ciągłe dążenie do przełamywania swoich limitów. Pragniemy zwyciężać niezależnie od rodzaju rozgrywki. Cieszymy się na globalną współpracę z Logitech G. To dla nas ogromny zaszczyt. Uważamy, że ta kooperacja to świetna sprawa – mamy takie samo podejście do wykonywanej pracy i filozofię, co firma Logitech.

Każdy profesjonalny gracz wie, że jego peryferia są jednym z kluczowych czynników w czasie treningu lub rozgrywki na najwyższym poziomie. Logitech G jest jedną z najczęściej wybieranych marek przez graczy. To wszystko za sprawą jakości produktów i pasji, jaką wkładają w ich przygotowanie. Szwajcarski producent bez wątpienia dzieli z nami swoją pasję do świata gier.

Ogromną radość sprawia nam fakt, że marka Logitech G dba o potrzeby graczy, wprowadzając wiele innowacji do swoich najnowszych produktów. Czujemy się zaszczyceni i wdzięczni, że głód sukcesu firmy Logitech, a także wiedza technologiczna staje się także naszym udziałem. Znakomicie, że te wszystkie czynniki mogą nam pomóc w dalszej dominacji w e-sportowych zmaganiach.

„Nasze drużyny od lat korzystały z urządzeń gamingowych firmy Logitech i dzięki nim wygrywały. Jesteśmy podekscytowani nadchodzącą współpracą z firmą Logitech, ponieważ obie organizacje współdzielą głębokie zainteresowanie branżą technologiczną oraz dążenie do wygrywania, poparte ciężką pracą” – podsumował Carlos ‘ocelote’ Rodriguez, CEO of G2 Esports.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli uczestniczyć w nadchodzących turniejach, przy pomocy najnowszych, bezprzewodowych urządzeń marki Logitech G. Będziemy mogli w pełni skoncentrować się na rozgrywce, a także świętowaniu sukcesów z naszymi fanami. Wcześniej musieliśmy skupiać się na rozplątywaniu kabli”.

Najnowszym osiągnięciem drużyny G2 Esports jest zwycięstwo gracza NBK w grze CS:GO w turnieju DreamHack Masters Malmö 2017. Swoje osiągnięcie zawdzięcza bezprzewodowej myszy Logitech G900, co pokazuje przystosowanie znakomitych produktów Logitech G do rozgrywek e-sportowych na najwyższym poziomie.

„G2 jest jedną z najbardziej interesujących drużyn e-sportowych. Bardzo spodobało nam się zaufanie, jakim członkowie zespołu darzą bezprzewodowe technologie. Jesteśmy podekscytowani wizją współpracy. Z radością patrzymy w przyszłość. Cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z doświadczeń całego G2 Esports, aby jeszcze bardziej ulepszać nasze produkty” – powiedział Krzysztof Ogrodnik, Gaming Business Development Manager CEE, Logitech.

Od ponad 20 lat firma Logitech dumnie wspiera społeczność skoncentrowaną wokół wirtualnej rywalizacji. Logitech G wspiera graczy i drużyny, które wykazują głęboki szacunek dla gry na najwyższym poziomie, a także dla całej branży. Zespół G2 Esports poszerza elitarne grono drużyn wspieranych przez markę Logitech G. Oprócz najnowszego nabytku, do wspieranych zespołów należą między innymi: TSM, Cloud9 oraz NRG. Najnowszym osiągnięciem jest drugie z rzędu Mistrzostwo Świata południowokoreańskiej drużyny Logitech G w grze Overwatch, podczas targów Blizzcon 2017.

G2 wystąpi podczas Intel Extreme Masters (IEM) w kalifornijskim Oakland, w dniach 18-19 listopada bieżącego roku.

Logitech G – informacje

Logitech G, marka należąca do firmy Logitech, jest czołowym producentem akcesoriów dla graczy na platformy PC i konsole. Celem Logitech G jest dostarczenie wszystkim graczom najlepszych klawiatur, myszek, słuchawek, podkładek oraz kierownic czy joysticków. Urządzenia z serii Logitech G są tworzone z pasji do grania z użyciem zaawansowanych technologii i cechuje je nowoczesny wygląd. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX Swiss Exchange (LOGN) oraz na giełdzie Nasdaq Global Select Market (LOGI). Więcej o firmie na Logitech G www.gaming.logitech.com, firmowym blogu i Twitterze.