Sprzęt Gamingowy r.

Laptop Lenovo – jaki model wybrać?

Poszukujesz nowego laptopa? Niezależnie od Twoich preferencji w portfolio firmy Lenovo znajdziesz odpowiednie urządzenie. Są w nim zarówno niedrogie modele multimedialne, jak również wyposażone w wydajne podzespoły notebooki do gier. Rozwiązaniem dla osób podróżujących są kompaktowe urządzenia 2w1, które łączą w sobie zalety mobilnego tabletu oraz przenośnego komputera. Jeśli więc zastanawiasz się, który laptop Lenovo będzie dla Ciebie odpowiedni, w tym poradniku znajdziesz odpowiedź.

Uniwersalny laptop Lenovo IdeaPad

Linia IdeaPad to laptopy uniwersalne. Wśród nich znajdziesz niewielkie i lekkie modele w cenie około 1300 zł. Pozwalają one swobodnie korzystać z Internetu, oglądać filmy oraz pracować na prostych programach biurowych. Jeśli szukasz urządzenia do podstawowych zastosowań, laptop Lenovo IdeaPad S145 będzie odpowiednim wyborem.

W linii Lenovo IdeaPad znajdziesz także serię 330, która charakteryzuje się lepszymi parametrami technicznymi. Obejmuje ona zarówno podstawowe modele ze zintegrowaną kartą graficzną Intel, jak również wyposażone w zaawansowane układy graficzne AMD lub NVIDIA. W połączeniu z rozdzielczością Full HD, wydajnym procesorem oraz ekranem o wielkości 17 cały sprzęt ten doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich zapalonych graczy.

Laptopy Lenovo 2w1

Laptopy 2w1 łączą w sobie zalety urządzeń mobilnych oraz komputerów. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość złożenia sprzętu do „namiotu”, a także praca w trybie tabletu. Są lekkie i wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu sprawdzają się w podróży i w pracy poza domem.

Laptopy Lenovo 2w1 to seria Yoga, w której znajdziesz urządzenia o różnej konfiguracji. Tańsze modele sprawdzą się do przeglądania internetu czy działania na pakietach biurowych. Nieco droższe spełnią oczekiwania osób szukających sprzętu do codziennej pracy z zaawansowanym oprogramowaniem. Dostępne w tej serii laptopy Lenovo nie będą natomiast dobrym wyborem do gier ze względu na wielkość ekranu. Urządzenia konwertowane występują w konfiguracji od 11 do 14 cali. Dlaczego? Ponieważ mają być jak najbardziej mobilne. Kliknij: https://www.neonet.pl/komputery/laptopy.html?producent=lenovo i sprawdź pozostałe laptopy od Lenovo.

Na co zwracać uwagę, wybierając laptop Lenovo dla siebie?

Pierwszym krokiem jest określenie, czy sprzęt ma służyć do pracy, rozrywki czy gier. Oto parametry, o których warto pamiętać, podejmując decyzję zakupową:

  • zwróć uwagę na system operacyjny. Obecnie najpopularniejszy jest Windows 10 i taki znajdziesz w urządzeniach od Lenovo. Laptop z zainstalowanym systemem jest od razu gotowy do pracy;
  • dla komfortu użytkowania ważna jest przekątna ekranu. Jeśli szukasz urządzenia, które będzie Ci służyć poza domem czy biurem, odpowiednia przekątna to 13-14 cali. W laptopie do gier najlepiej sprawdzi się ekran 17-calowy;
  • wpływ na wydajność sprzętu ma wielkość pamięci RAM. W podstawowych wersjach znajdziesz 4 GB RAM i jest to wystarczające do oglądania filmów czy przeglądania internetu. 8 GB RAM zapewnia wysoki komfort pracy i pozwala na obsługę kilku wymagających aplikacji jednocześnie. Jeśli chcesz używać laptopa Lenovo do gier lub edycji filmów, wybierz model z 12 GB RAM;
  • istotny jest również dysk twardy. Do domowych zastosowań wystarczająca jest pojemność 265 GB. Do gier lepiej wybrać 1000 GB. Zwróć też uwagę na rodzaj dysku;
  • HDD mają dużą pojemność, ale są dość wolne. Z kolei dyski SSD zapewniają szybszy odczyt danych, jednak charakteryzują się mniejszą ilością pamięci.