Sprzęt Gamingowy r.

INNO3D: pierwsza generacja układu chłodzącego iChill dla kart GeForce RTX

Nowe układy graficzne NVIDIA Turing objęły niedawno tron dla najwydajniejszych GPU na świecie. Jednak praw fizyki nie da się oszukać. Składające się nawet z 4252 rdzeni obliczeniowych CUDA nowe GeForce’y RTX wydzielają niemało ciepła, a tym samym rzucają wyzwanie producentom w dziedzinie chłodzenia. Swoje rozwiązanie dla tych niesamowicie wydajnych kart przedstawiło INNO3D.

Fanom pochodzącego z Hong Kongu producenta nie trzeba przedstawiać idei stojącej za serią iChill. Najbardziej wydajne, podkręcane fabrycznie karty graficzne tworzone przez INNO3D na trwałe zapisały się w świadomości bardziej obeznanych w tematyce sprzętowej użytkowników. Ich cechą charakterystyczną są nie tylko wyżyłowane parametry, ale też, a może przede wszystkim, specjalnie zaprojektowane układy chłodzenia. INNO3D pokazało nową, stworzoną właśnie dla GeForce’ów RTX wersję układu chłodzenia iChill X3. Jak na zaawansowany układ chłodzący dla karty graficznej o wybitnie gamingowym charakterze przystało, nowy system iChill X3 posiada wielobarwne podświetlenie, obejmujące znaczną część karty.

“X3” w nazwie układu nie bierze się znikąd. Nowe chłodzenie posiada do trzech wentylatorów. Skąd określenie “do trzech”? Otóż liczbę wentylatorów można wybrać i wcale nie wymaga to kupowania nowego układu chłodzenia. Część, w której zamontowano wirniki można zdemontować. INNO3D daje użytkownikom wybór, którą wersję chłodzenia iChill chcą stosować. Do wyboru: 3 wentylatory (średnica 90 mm każdy) o zakrzywionych łopatach dla maksymalnej wydajności lub 2 wentylatory o średnicy 100 mm dla uzyskania skutecznego chłodzenia przy zachowaniu minimalnego poziomu szumu.

“Uważamy, że projektowanie przełączalnych układów chłodzenia to jeden z najbardziej szalonych i innowacyjnych projektów w historii kart graficznych do gier “- powiedział Ken Wong, kierownik produktu w INNO3D . “Gracz nie musi wybierać już karty graficznej z 2 lub 3 wentylatorami, ponieważ może mieć oba rozwiązania w jednym produkcie i zmieniać chłodzenie w zależności od potrzeb”.

Na razie brak informacji co do ceny urządzenia.

O autorze: Informacja prasowa

Informacja prasowaPowyższy tekst jest informacją prasową, którą otrzymaliśmy od jednej z współpracujących z nami firm w celu publikacji na How2Play.pl. Jeśli znajdziesz ten sam tekst na innym portalu, nie oznacza to, że został on skopiowany - po prostu współpracujemy z tymi samymi firmami.