GeForce GTX 1070 z czterema wentylatorami od Inno3D

GeForce GTX 1070 to jedna z najlepszych propozycji w cenie do około 2000 zł. Karty bazujące na tym GPU często różnią się między sobą dość znacznie. Własną, interesującą wersję proponuje firma Inno3D.

Model iChill GeForce GTX 1070 X4 ma wyróżniać się przede wszystkim układem chłodzenia oraz dużymi możliwościami overclockingu. Karta została wyposażona w dość innowacyjne rozwiązanie o nazwie Active Power Cooling System (A.P.C.S.). Znajdziemy tu czwarty, dodatkowy wentylator, wyraźnie mniejszy (50 mm) od trzech głównych, 92-milimetrowych. Jego zadaniem jest odprowadzanie ciepła odbieranego z dużego radiatora umieszczonego m.in. na pamięciach VRAM.

Trzy razy 92 milimetry

Pozostałe trzy wentylatory zostały wykonane z aluminium. Zamontowano je na panelu, który w łatwy sposób i bez stosowania narzędzi można odczepić. Takie rozwiązanie powinno ułatwić użytkownikom czyszczenie systemu chłodzenia z kurzu. Jak zapewnia producent, łożyska wykonane w Japonii są przystosowane do długiej i bezawaryjnej pracy. W prezentowanym modelu znajdziemy pokaźny radiator, do którego ciepło z GPU dostarczane jest poprzez pięć heatpipe’ów.

Sygnalizacja kolorem

Ciekawym rozwiązaniem jest zmiana koloru podświetlenia karty. W zależności od poziomu wykorzystania mocy obliczeniowej GPU LED-y zapalą się na niebiesko (niskie obciążenie), zielono (proste gry) lub czerwono (pełne możliwości).

Szybciej niż standard

Inno3D iChill GeForce GTX 1070 X4 jest kartą podkręcaną względem referencyjnego modelu nVidii. GPU pracuje z częstotliwością bazową 1620 MHz, a w trybie Boost 1820 MHz. W standardowym GeForce GTX 1070 to odpowiednio 1506 MHz i 1683 MHz.

Za kartę iChill GeForce GTX 1070 X4 przyjdzie nam zapłacić ok. 2100 zł.

Dane techniczne:

  • Chłodzenie A.P.C.S. (3 x wentylator 92 mm, wentylator 50 mm)
  • Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]: 1822
  • Taktowanie rdzenia [MHz]: 1620
  • Złącza DVI-D, HDMI 2.0 b, 3 x DisplayPort 1.4
  • Ilość pamięci RAM: 8 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR5
  • CUDA: 1920
  • Rekomendowana moc zasilacza: 500 W
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 302

O Innod3d

Firma na rynku zadebiutowała w 1998 roku i pochodzi z Hongkongu. Pierwsze linie produkcyjne powstały już w 1990 roku w Shenzhen, w Chinach. InnoVISION Multimedia Limited jest pionierem na rynku deweloperów oraz producentów najnowocześniejszego sprzętu do komputerów PC.

www.inno3d.com

O autorze: Informacja prasowa

Informacja prasowaPowyższy tekst jest informacją prasową. Oznacza to, że otrzymaliśmy go od jednej z współpracujących firm, by opublikować na naszej stronie. Jeśli znajdziesz ten sam tekst na innym portalu, nie oznacza to, że został on splagiatowany - po prostu współpracujemy z tymi samymi firmami.