Sprzęt Gamingowy r.

Cooler Master: MasterBox Q300L TUF Edition – obudowa dla graczy

Cooler Master to jeden z producentów współtworzących TUF Gaming Alliance - organizację działającą na rzecz budowy spójnego, wydajnego i estetycznie zgodnego sprzętu dla graczy. Najnowsza obudowa tajwańskiej firmy realizuje tę właśnie koncepcję.

Od dawna obudowa nie jest już tylko “skrzynką na podzespoły”, to element który często mówi wiele o użytkowniku zamontowanego w niej komputera. Nowy MasterBox Q300L TUF Edition produkcji firmy Cooler Master niewątpliwie zdradzać będzie gamingowy charakter peceta mieszczącego się wewnątrz. Chociaż nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by z użyciem tej właśnie obudowy stworzyć np. miniaturową stację roboczą.

MasterBox Q300L TUF Edition nosi branding grupy TUF Gaming Alliance na filtrach oraz obydwu bocznych panelach. Tym samym nie sposób pomylić tej obudowy z jakąkolwiek inną. Stosunkowo niewielkich rozmiarów (381 mm wysokości) pomieści płyty główne w standardzie Micro-ATX lub Mini-ITX. Dzięki uwadze poświęconej przez producenta tematowi chłodzenia, można zamontować w niej naprawdę wydajne podzespoły. W środku mieści się normalny, pełnowymiarowy zasilacz ATX, układ chłodzenia CPU o wysokości do 159 mm i karta graficzna o długości sięgającej nawet 360 mm.

Nie zabrakło także miejsca na zarządzanie kablami. Nic dziwnego, estetyka wnętrza obudowy jest istotna, bowiem boczny panel w MasterBox Q300L TUF Edition jest przezroczysty. W środku kompaktowej obudowy można zamontować także chłodzenie wodne z radiatorem o długości do 240 mm.

Cenę obudowy poznany w momencie pojawienia się jej na polskim rynku czyli pod koniec lutego b.r..

Dane techniczne:

  • Standard Mini Tower
  • Standard płyty głównej: mATX /mini-ITX
  • Liczba slotów z tyłu: 4
  • Liczba zatok na dyski 3,5”: 1
  • Liczba zatok na dyski 2,5”: 2
  • Liczba zatok na napędy optyczne 5,25”: brak
  • Liczba miejsc na wentylatory:

– przód – 2 x 120 mm lub 2 x 140 mm

– góra – 2 x 120 mm

– dół – 1 x 120 mm

– tył – 1 x 120 mm