Riot Games r.

Black Lives Matter i Riot Games: firma wpłaca 1 milion dolarów w walce z dyskryminacją rasową

Riot Games postanowiło ofiarować 1 milion dolarów jako swój wkład w walkę z dyskryminacją rasową. Ma to związek z obecnymi protestami Black Lives Matter (BLM) w Stanach Zjednoczonych.

Black Lives Matter i Riot Games

Fundusz Oddziaływania Społecznego Riot Games (Social Impact Fund) to powołana w 2019 roku nowa struktura w Riot Games, której celem jest wspieranie (zazwyczaj finansowe) różnych inicjatyw społecznych.

Około tydzień po śmierci George’a Floyda prezes Riot Games Dylan Jadeja wystosował oświadczenie, które rozpoczyna się słowami:

Mordestwo kolejnego nieuzbrojonego czarnego człowieka wywołało narodowe wołanie o sprawiedliwość nie tylko dla George’a Floyda, ale też niezliczonych innych członków społeczności czarnoskórych, którzy umierają z rąk systemu, któremu powinni móc ufać.

Plany Riot Games

  1. Przekazanie darowizn od pracowników Riot Games (do 1000 dolarów od jednego riotera).
  2. Przekazanie 1 000 000 dolarów z Funduszu Oddziaływania Społecznego na różne fundusze charytatywne czy lokalne społeczności (z pierwszeństwem dla biznesów tworzonych przez osoby czarnoskóre).

Wśród organizacji, którym zostaną wpłacone pieniądze z Funduszu Oddziaływania Społecznego, wymieniono m.in. The Innocence Project i American Civil Liberties Union.

Firma nawiązuje również współpracę z uniwersytetem Florida A&M. Jest to placówka publiczna utworzona po wojnie secesyjnej z zamiarem świadczenia usług edukacyjnych przede wszystkim społeczności afroamerykańskiej.

Riot przypomina, że nadal inwestuje w takie programy, jak Girls Who Code, Urban TxT, Reboot Representation i Code2040.