Projekt L r.

Projekt L: bijatyka Riotu – dostępne postacie (dotychczas ujawnione)

O bijatyce Riotu słyszymy już od pewnego czasu. Widzieliśmy już kilka ujęć z Projektu L. Jakie postacie zostały dotychczas ujawnione?

Obecnie wiemy o czterech postaciach, które pojawią się w grze.

Ahri

Podczas Riot Pls najbardziej widoczne były dwie postacie: Ahri oraz Darius. Co ciekawe, na filmie nie było widać, by Ahri posiadała jakiś rodzaj kulki – na pewno walczyła magią. Niestety nie wiemy, czy posiada jakikolwiek efekt przypominający charm.

Darius

Druga postać to Darius. Na nagraniach jego umiejętności przypominały te ze standardowego League of Legends – wykorzystywał swój topór, by przecinać wrogów i wbijać ich w ziemię.

Na jednym z konceptów widzimy też, że może zaatakować wroga ramieniem lub odepchnąć go nogą (co odrzuci przeciwnika).

Jinx

Jinx została pokazana we fragmencie prezentującym wczesny dostęp. Postać używała tam broni Pow-Pow, która ze znaczną prędkością wystrzeliwała niewielkie pociski. W modelu bohaterki widzimy jednak, że posiada również drugą broń, Fishbones – być może również będzie mogła jej używać.

Warto zwrócić uwagę na umiejętność, której Jinx nie posiada w standardowym LoL-u: z niewielkiej odległości jest ona w stanie odrzucać wrogów przy wykorzystaniu swojej broni (może jest to rodzaj odparcia ataku).

Katarina

Podobnie jak w LoL-u, Katarina walczy sztyletami. Prawdopodobnie będzie mogła je wykorzystywać ofensywnie (do atakowania przeciwnika), ale też defensywnie (by parować ataki lub ich unikać). Na prezentowanych przez Riot nagraniach nie rzucała ostrzami jak w standardowej grze – możliwe, że jej sposób walki będzie bardziej przypominał postacie melee.