Pokemon GO r.

Największe problemy Pokemon Go

Co najbardziej przeszkadza graczom? Największe problemy Pokemon Go!

Mimo że od wyjścia gry minęło kilka tygodni, Pokemon Go wciąż pełne jest błędów, nie wspominając o ciągłych problemach z serwerami. Co ciekawe graczom nie przeszkadzają one na tyle, by przestać grać. Oczywistym jest jednak, że twórcy nie mogą tak tego zostawić – glitche trzeba naprawić jak najszybciej! Jakie są obecnie największe problemy Pokemon go?

największe probelmy pokemon go

Największe problemy Pokemon Go

Niedokładne śledzenie GPS

Wydawałoby się, że gra całkowicie oparta na odczytywaniu naszej lokalizacji będzie posiadała bardzo dokładne śledzenie GPS. Niestety, w przypadku Pokemon Go nie zawsze tak dobrze to wygląda. Pewnie każdy z nas miał kiedyś dostęp do Pokestopu po drugiej stronie ulicy, siedząc we własnym domu, lub spostrzegł, że postać chaotycznie biega po mapie bądź wręcz teleportuje się z miejsca na miejsce!

Niepoprawne liczenie odległości w przypadku wykluwania jaj

W teorii wydaje się to proste – przejdź 10 km, a wyklujesz Pokemona! W rzeczywistości nie zawsze tak jest. Gra mierzy przebytą odległość na podstawie GPS, który jak już wcześniej wspomniałam jest niedokładny. Czasem może się więc stać tak, że mimo pokonanego dystansu gra nie zarejestruje go tak dokładnie.

Problem z ekranem dotykowym, ciągłe zacinanie się gry – restart!

Jeśli grasz w Pokemon Go, restart zapewne stał się Twoim nowym najlepszym przyjacielem. Ekran niekiedy się zacina, na przykład akurat w momencie, kiedy zbliżyliśmy się do Pokestopu. Najprawdopodobniej dzieje się to przez długie nieużywanie ekranu lub też opcję Battery Safer. Ciągłe ponowne włączanie gry jest uciążliwe, tym bardziej jeśli akurat trafimy na problem z serwerem.

Zbugowana zakładka “Nearby”

Tak przydatna opcja, która dobrze sprawdzała się po wyjściu gry, teraz jest właściwie bezużyteczna. Jesteśmy zmuszeni szukać Pokemonów na ślepo. O ile wiemy mniej więcej jakie Pokemony znajdują się w pobliżu, nie wiemy w którą stronę się udać ani jak daleko mamy iść. Znacznie utrudnia to rozgrywkę.

Niekompletna mapa

Nie dawno zauważono, że na mapie widnieje mniej detali niż kiedyś. Być może chciano zredukować ilość pobieranych danych oraz wydłużyć czas działania baterii. Mimo wszystko nie wygląda to już tak ładnie. Niekiedy także mapa nie ładuje się zupełnie – Pokestopy oraz Gymy są widoczne, jednak okolica jest po prostu zielona, bez dróg, budynków, wód czy parków.

największe błędy pokemon go

Kochamy Pokemony, jednak nie możemy przymykać oczu na błędy. Niantic powinien się nimi zająć jak najszybciej. Miejmy nadzieję, że wraz z kolejnymi aktualizacjami problemy zostaną rozwiązane!

Źródło