Jak utrzymywać 10 sal każdego dnia?

Nad iloma salami macie władzę? Myśleliście kiedyś o tym, co by było, gdybyście mieli ich aż 10? Jeżeli przymierzacie się do czegoś takiego, to przeczytajcie parę porad!

Pewien redditowiec, który utrzymuje w jednym czasie 10 sal, postanowił podzielić się z nami paroma poradami. Sam poradnik jest rozdzielony na 3 segmenty – sale, atakujący i obrońcy! Zobaczcie sami!

Jak utrzymywać 10 sal każdego dnia?


Sale

Możliwe, że znacie parę z tych porad, ale zawsze warto sobie je przypomnieć. Utrzymywanie 10 sal każdego dnia wymaga sprytnego i mądrego myślenia. Nie potrzebujecie dziesięciu super-zajebistych Dragonitów, którzy mają po 3 tys. CP. Najważniejsze jest to, aby znaleźć ukryte perełki – najlepsze są te sale, które oddalone są od cywilizacji i dróg, mają dość słabe zasięgi oraz nie posiadają żadnego miejsca do parkowania. Jednym słowem – szukajcie zadupia.

Niskopoziomowe sale i pokonywanie przeciwnych gymów powinno być wykorzystywane tylko po to, aby zdobyć jeszcze więcej Pokecoinsów każdego dnia (jeżeli jeszcze nie posiadamy 10 sal). Kiedy mamy już wystarczającą ich ilość, możemy tylko myśleć o odpoczynku – jedynym zajęciem będzie tylko zastępowanie tych Pokemonów, które zostały pokonane.


Obrońcy

Dla obrońców jedyną rzeczą mającą znaczenie jest CP. Najlepiej jest mieć najlepszego Pokemona pod względem CP, potem możemy pomyśleć o innych ruchach.

Co powinniśmy wiedzieć:

  • IV dużo znaczy. Zwiększają oni pułap CP dla obrońców.
  • Zawsze powinno się trzymać obrońców tak mocnych, jak jest to tylko możliwe.
  • Movesets? Olać je.

Atakujący

Atakujący najprościej są przeciwieństwem obrońców. Kiedy obrońcy muszą posiadać wysokie CP, atakujący są za to ganieni. Jeżeli trenujesz w przyjaznej sali, chcesz używać najniższego atakującego CP. To przenosi nas więc płynnie do tego, co jest naprawdę ważne dla atakujących:

  • Liczą się tylko moveset i typy!
  • IV nie ma znaczenia, więc nie miej w planach ulepszania atakującego – to nie wyjdzie.

Więc co to znaczy dla nas? Kiedy posiadamy (dla przykładu) Pokemony takie jak Jolteon i Wigglytuff, IV nas nie odchodzi. Poksy tego typu nigdy nie będą miały aż tak wysokiego CP, aby być obrońcami, ale są fantastycznymi atakującymi (w przypadku niektórych match-upów). Można się kłócić, że atak IV jest ważny, ale to także zwiększa CP i zmniejsza prestiż.

O autorze: Spliter

SpliterWszechstronny indywidualista, który podąża swoimi ścieżkami. Czasem pozytywny, czasem negatywny. Nie ma tematu na który nie mogę nie pogadać - czy chodzi o technologie, poprzez gry, po nawet najdziwniejsze tematy.
Jeżeli chcecie się ze mną skontaktować, to możecie:
-zaglądnąć na mój kanał Youtube i zostawić suba: youtube.com/user/spliter131
-napisać maila: SpliterH2P@wp.pl (także zapytania o współpracy ze mną)
- wbić na Twittera - @SpliterH2P
- zagadać na hałtuplejowym ts'ie, nie gryzę, więc jeżeli o coś chcecie zapytać, to zapraszam!
-----------------------------------------------------------------------------------
A, wspominałem że byłoby mi miło, jakbyście zostawili suba na moim kanale? <3 Klik tutaj aby zasubować!