Overwatch r.

Jak wspiąć się wyżej w Overwatchu?

Jesteś w niskiej dywizji? Nie wiesz, co możesz robić lepiej? Z pomocą przychodzi ten poradnik!

 1. Pamiętaj o celach mapy!

  To cele mapy dają nam zwycięstwo, nie zabójstwa. Warto pamiętać, że punkt/ładunek pcha się najszybciej, gdy stoją przy nim 3 osoby, więcej osób nic nie daje, więc 3 osoby mogą zajmować cel mapy, a pozostałe 3 osoby mogą być wysunięte i obijać wrogą drużynę bądź flankować.
  Przykład sytuacji, gdzie przeciwnicy zapominają o punkcie i wszyscy biegną po fraga znajdziecie poniżej.

 2. Voice chat

  Czat głosowy daje bardzo dużo. Od możliwości koordynacji umiejętności specjalnych, po wiadomości, że ktoś właśnie próbuję zajść waszą drużynę od tyłu. Warto go używać. Jedynym minusem są osoby, które używają go do złych celów, tj. obrażanie członków swojej drużyny.

 3. Gra ze znajomymi
  Warto grać w grupie 2-3 graczy, zawsze wiesz, na co stać chociaż część Twojej drużyny. Warto wtedy wybrać postaci, które dobrze ze sobą współgrają. Przykładowo, grając we 2, bardzo dobrym połączeniem jest Ana + Genji, lub Ana + Reinhardt. Razem, swoimi ultimate’ami są w stanie zniszczyć niemal całą przeciwną drużynę. Innym bardzo dobrym połączeniem jest Fara i Łaska. Fara lata na tyłach wrogów i stara się zabijać w pierwszej kolejności bohaterów wsparcia, a Łaska po prostu lata za nią i wzmacnia jej obrażenia lub leczy, zależnie od potrzeby.
 4. Zachowanie spokoju

  Flame

  Warto zachować spokój. Nigdy nie powinno się obrażać członków drużyny, to w niczym nie pomoże, wręcz zaszkodzi. Jeżeli jesteś bardzo zdenerwowany, zrób sobie przerwę, wróć dopiero gdy ochłoniesz.

 5. Pickowanie pod kompozycje

  Najbardziej optymalna jest kompozycja “2-2-2“, czyli 2 DPS, 2 tanki i 2 healerów. Staraj się dążyć do otrzymania takiego stanu i sam zmieniaj bohatera na potrzeby drużyny. Jeżeli jesteś w drużynie jedynym healerem, warto wziąć Anę – jest ona w stanie zrobić najwięcej samemu, leczy bardzo dużo i może zachować bezpieczną odległość.

 6. Poznanie postaci

  Warto znać nie tylko swoją postać, ale również inne. Przykładowo, gdy wiesz, że Winston ma ogromne problemy ze Żniwiarzem, możesz szybko go wybrać i utrudniać życie małpie.

 7. Trenowanie aima

  Hanzo meme

  Celność jest bardzo ważna w Overwatchu (no, chyba że grasz tylko Łaską czy Symmetrą :D). Najłatwiejszym sposobem na trening jest wyszukanie wśród serwerów frazy “aim” lub “McCree” i dołączenie na jakiś. Polega to zazwyczaj na tym, że każdy gra McCree i jedynie headshoty zadają obrażenia. Spędzenie 15-30 minut dziennie na takim trybie da zauważalne efekty.

 8. Używaj umiejętności specjalnej z rozwagą
  Nie ma sensu, żeby używać umiejętności specjalnej w momencie, gdy zabijesz np. 2 osoby, ale nie ma z tobą nikogo i nic z tego nie wyniesiecie. Bardziej opłacalne, jest nawet zabicie 1 osoby, lecz wtedy, gdy twój team ma szansę wejść i zająć punkt, czy po prostu przepchać ładunek.

 9. Dawaj znaki swoim healerom
  Zdecydowanie ułatwiasz sprawę swoim healerom, jeżeli używasz komendy I need healing/Potrzebuję leczenia (domyślnie dostępną pod klawiszem X). Oczywiście bez przesady, nie używajcie jej, gdy brakuje Wam 5 punktów zdrowia 😀Genji mem
 10. Współpracuj z drużynąteamwork

Przed atakiem warto spojrzeć, czy Twoi sojusznicy mają gotowe umiejętności specjalne oraz wystarczającą ilość zdrowia, a także czy wszyscy są na miejscu.