Overwatch r.

Jak wyglądałby Overwatch, gdyby został wydany przez EA?

Pełno mikrotransakcji, kilku podstawowych bohaterów, jeden tryb gry? Jak mógłby wyglądać Overwatch, gdyby został stworzony przez EA?

Electronic Arts od kilku tygodni walczy z użytkownikami Reddita (kiedyś do tego musiało dojść). Wszystko przez ich politykę związaną z najnowszą odsłoną Battlefront II. jest to firma znana z tego, że lubi wydawać gry w skromnej wersji, a żeby zdobyć resztę trzeba mieć w większości przypadków zasobny portfel albo w najlepszym razie, nie mieć co robić przez większość czasu.

O co poszło?

Spór zaczął się od małego przekrętu EA. Mianowicie recenzenci na całym świecie dostali do gry inną wersję niż ta,  przeznaczona dla zwykłych śmiertelników. Większość bohaterów była do nabycia za 10 000 kredytów. Podczas gdy w tym samym czasie istniała przedpremierowa wersja Battlefornta, w której przeciętny koszt zakupu bohatera to 60 000 kredytów. W ten sposób EA chciało zbudować przeświadczenie, że ich ekonomia wcale nie jest bezduszna. Jednak to tylko otoczka, ponieważ w normalnej wersji jesteśmy zmuszeni do wielogodzinnej udręki w pogoni za bohaterem, co ma nas skłonić do pójścia na skróty i po prostu sięgnięcia do portfela. I lawina się posypała. Pod ich postem gdzie tłumaczą się, że rzekomo dążą do tego, aby odblokowywanie postaci było wymagające, ale osiągalne dla każdego, znalazło się blisko 700 tysięcy łapek w dół. To najbardziej nielubiany post w historii Reddita!

ea overwatch

Overwatch stworzony przez EA

Wybaczcie ten odrobinę długi wstęp, już przechodzę do rzeczy. Jeden z użytkowników Reddita, nawiązując do tego zamieszania, stworzył listę, która opisuje sytuację, gdzie Overwatch zostaje stworzony przez EA. Konkretniej jest to post EA, w którym dowiadujemy się o nowej części Overwatcha:

Witajcie bohaterowie! Zdecydowaliśmy wziąć Blizzarda pod nasze skrzydła. Oto informacja o nowej grze Overwatch, wychodzącej w 2018!

  • Starzy bohaterowie powracają! Żołnierz, Trupia Wdowa, Reinhardt i Zenyatta będą gotowi do walki, wraz z zakupem gry. Koszt odblokowania wszystkich dodatkowych bohaterów wynosi 80 dolarów lub możecie grać Szybkie Gry w celu zdobycia kredytów, by odblokować kilku z Waszych ulubionych bohaterów jak: Łaska, Hanzo czy Smuga!
  • Zdobywajcie umiejętności bohaterów i bronie dzięki skrzyniom! Chcecie biec sprintem jak Żołnierz? Czy odblokować snajperskie akcesoria do broni Wdowy? A może wieżyczki Torbjorna na które pracujeciejuż 40 godzin? Macie szansę odblokować wszystko dzięki naszym skrzyniom, które są dostępne w sprzedaży za kredyty lub poprzez płatności online!
  • Salon Gier wraca lepszy niż kiedykolwiek! Będziecie czuć się docenieni jak nigdy, poprzez wygrywanie ekstra kredytów w tym trybie. Nie zapomnijcie jednak, że będzie 24 godzinny czas oczekiwania, zanim będziecie mogli zdobyć dodatkowe kredyty, po rozegraniu 3 gier.
  • Mamy mnóstwo przyszłej zawartości, jak mapy i bohaterowie. Wszystko będzie dostępne za kredyty, żebyście czuli dużą satysfakcję, gdy je w końcu odblokujecie!

Mamy nadzieję, że Wy i Wasze portfele ekscytujecie się naszą najnowszą produkcją!

Na szczęście Blizzard dość dobrze wymyślił system mikrotransakcji w grze i to jedynie okropna wizja.