r.

Overwatch – Zaria – Opis bohatera

Zaria jest bardzo przydatna w drużynie, dzięki swoim tarczom potrafi zmienić los niejednej bitwy. Sprawdź, dlaczego!

Jest bardzo dobrym i wytrzymałym tankiem. Jej osłony użyte w odpowiednim czasie mogą uratować cały zespół! Dodatkowo, każda bariera, pochłaniając obrażenia, zwiększa siłę ataku jej broni, co sprawia, że może nieźle przywalić działem cząsteczkowym.

zaria postać

Ultimate wykorzystany w dużej grupie, praktycznie daje 100% szans na wygraną potyczki. Rola Zarii w drużynie to agresywny support, który wie, jak bronić siebie i swoich towarzyszy.

Overwatch – Zaria – Statystyki

 

 • Punkty zdrowia: 500
 • Broń: Działo Cząsteczkowe. 100 ładunków w magazynku. Krótka wiązka zadająca obrażenia, możliwy strzał alternatywny powodujący wystrzał ładunku wybuchowego który zadaje obrażenia w małym obszarze. +3/obrażenia na sekundę, 37 strzał alternatywny.

Overwatch – Zaria – Umiejętności

 

Bariera Cząsteczkowa [Shift]

Zaria shift skill

 • Opis: Emituje barierę ochronną, która osłania Zarię przed atakami wroga, przekierowując otrzymaną w ten sposób energię, aby zwiększała obrażenia zadawane przez jej broń.
 • Cooldown: 10 sekund
 • Przyjęte obrażenia: 50

Bariera Projekcyjna [E]

Zaria e skill

 • Opis: Wybrany członek drużyny zostaje otoczony taką samą tarczą, jaką Zaria nakłada na siebie. Przyjęte obrażenia również zwiększają jej siłę ataku.
 • Cooldown: 10 sekund
 • Przyjęte obrażenia: 50

Uderzenie Grawitonowe (Ultimate) [Q]

Zaria ultimate skill

 • Opis: Wystrzeliwuje bombę grawitacyjną, która wciąga wrogów w jej centrum i na czas trwania umiejętności unieruchamia ich oraz zadaje im obrażenia.
 • Obrażenia: 22
 • Czas trwania: 5 sekund

Overwatch – Zaria – Kontry

Dobra przeciwko

POSTAĆOPIS
Widowmaker_portraitTrupia WdowaNawet taki free kill jak Fara będzie stanowił duży problem dla Wdowy dzięki tarczy Zarii. Nie wspominając o tym, co może zrobić Smuga lub Genji, którzy mają taką tarczę.
Roadhog_portraitWieprzuJeśli Twój towarzysz zostanie złapany, rzuć mu tarczę. Wieprzu prawdopodobnie nie poradzi sobie sam z osłoniętym celem, a dodatkowo zwiększy Twoje obrażenia.
Reinhardt_portraitReinhardtJeśli Reinhardt użyje na kimś szarży, osłoń go tarczą, zanim uderzy w ścianę. Uratujesz go w ten sposób, a sam dostaniesz bonus do obrażeń. 
Winston_portraitWinstonDzięki swoim osłonom możesz ratować swoich supportów i DPS-ów. Na pewno utrudni to życie Winstonowi, który specjalizuje się w niszczeniu takich celi. Zarya’s beam damage.
D.Va_portraitD.VaD. Va jest bardzo groźnym przeciwnikiem. Jednak możesz wykorzystać jej siłę ognia przeciwko niej. Użyj tarczy na sobie i swoim towarzyszu, a dzięki bonusowi do obrażeń z łatwością ją zniszczysz.
Genji_portraitGenjiGenji – jako słaby cel – będzie pięknym dodatkiem do kolekcji Twoich zabójstw. Dodatkowo,
4L2CY-2AXFH-TLQ5W jego odbicie nie działa na Twoją broń.
 Junkrat_portraitZłomiarzZłomiarz potrafi nieźle dać w kość. Wystarczy jednak umiejętne wykorzystanie osłon i nie będzie stanowił dla nas żadnego zagrożenia.
Pharah_portraitFaraJeśli Fara utrudnia Ci push, włącz osłony sobie i towarzyszowi, spójrz jej prosto w oczy, a następnie krzyknij: “TARCZA SZMATO”. Gwarantuję, że nic Wam już nie zrobi.

 

Kontrowana przez

POSTAĆOPIS
 Reaper_portraitŻniwiarzTarcza Zarii nie trwa na tyle długo, aby uchronić ją przed Żniwiarzem. 
Pharah_portraitFaraTo, że potrafisz ochronić się przed Farą, nie oznacza, że coś jej zrobisz. W końcu masz bardzo mały zasięg.
Roadhog_portraitWieprzuJeśli Wieprzu złapie Cię hakiem, tarcza prawdopodobnie nie będzie trwała na tyle długo, żebyś mógł uciec bez niczyjej pomocy.
Overwatch_portraitWszyscy inniMimo że na to nie wygląda, to Zaria nie ma dużego sustainu. Jej osobista tarcza nie trwa zbyt długo, a ma całkiem spory cooldown. Nie może również spożytkować posiadanego zdrowia w należyty sposób ze względu na małą mobilność. Nie jest więc dużym zagrożeniem dla drużyny. Aby pokonać Zarię, skup się na niej, gdy zużyła osłony.

 

Ciekawostka na koniec:

 • Zaria to pierwszy moduł Międzynarodowej Stacji Kosmicznej należący do rosyjskiej części stacji.

[latest_posts category=”overwatch” count=”6″]