r.

Nowy system progresji gracza!

Druga faza zamkniętych testów bety gry Overwatch właśnie się rozpoczęły! Wśród nowości, Blizzard zaprezentował nowy system progresji gracza!

Blizzard zaprojektował i zaimplementował nowy system progresji gracza w grze Overwatch w taki sposób, aby był przejrzysty i przyjemny dla gracza. System wychodzi na przeciwko graczom ofiarując nagrody za każdy zdobyty poziom! Więcej informacji znajdziecie poniżej artykułu!

Nowy system progresji gracza!

Nowy system progresji gracza

Doświadczenie i poziomy gracza

Progres w Overwatch polega na zdobywaniu punktów doświadczenia i awansowaniu konta gracza na wyższy poziom. Punkty doświadczenia można zdobyć za ukończenie meczu w trybie “Szybka gra” oraz “Gra przeciw SI“. Na ilość zdobytych punktów doświadczenia wpływają czynniki tj:

 • zaangażowanie w grę
 • zwycięstwo lub porażka
 • otrzymane medale
 • otrzymane odznaczenia

oraz tryb gry, gdzie “Szybka gra” przyniesie więcej doświadczenia niż “Gra przeciw SI” ze względu na różnice poziomu trudności obu trybów.

Nie ważne jaką gra się bohaterem. Punkty doświadczenia przypisane są do konta gracza. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości punktów doświadczenia, konto automatycznie awansuje na wyższy poziom, a dzięki temu gracz otrzymuje skrzynie z łupami!

giphy

Skrzynki z łupami

Każda skrzynka z łupami zawiera cztery losowe przedmioty. Przedmioty w Overwatch są podzielone na cztery kategorie i są przedstawione odpowiednimi kolorami, jak poniżej:

 • zwykłe
 • rzadkie
 • epickie
 • legendarne

W każdej skrzynce będzie znajdować się przynajmniej jeden przedmiot rzadki lub lepszy.

Aby otworzyć skrzynkę z łupami, wystarczy otworzyć menu główne i kliknąć „Skrzynka z łupami” albo otworzyć menu klawiszem ESC i kliknąć jasnopomarańczowy przycisk „Otwórz skrzynkę”. Można otwierać po jednej skrzynce z łupami na raz. Przed otworzeniem kolejnej będziecie mogli zapoznać się ze zdobytymi przedmiotami lub je założyć.

77DTY26B2BVH1454996619759

 

Kolory przedstawiające jakość, będą pojawiać się w różnych miejscach w grze, nawet skrzynia z łupami będzie się świecić kolorem odpowiadającym przedmiotowi, który znajduje się w skrzyni.

giphy2

W skrzyniach z łupami będzie można zdobyć setki różnych przedmiotów. Oto pełna ich lista:

 • Portrety gracza – pozwalają spersonalizować profil gracza za pomocą ikonki przedstawiającej na przykład ulubioną postać, zdolność czy grę Blizzarda.
 • Skórki – nadają każdemu z 21 dostępnych bohaterów nowy wygląd, między innymi dzięki rzadkim wariantom kolorystycznym i legendarnym skórkom takim jak Odkrywca Winston czy Punkówa Smuga.
 • Emotki – ta nowa zawartość pozwala prowokować wrogów i rozśmieszać sojuszników.
 • Graffiti – umożliwiają zostawianie własnego śladu na polu walki dzięki przypominającym graffiti znakom opartym na motywach bohaterów, map, symboli i innych (domyślnie: T).
 • Kwestie – użycie nowych kwestii mówionych dostępnych w panelu komunikacji pozwala zagadać do innych graczy (domyślnie: C).
 • Zwycięskie pozy – pozwalają ustawić bohatera w idealnej pozie na zdjęciu z drużyną.
 • Prezentacje – dodają odrobinę charakteru najlepszym zagraniom dzięki specjalnym animowanym prezentacjom dla każdego bohatera.

Jeżeli w skrzyni znajdzie się przedmiot, który już jest w kolekcji to zamiast tego, gracz otrzyma – kredyty – jest to nowa waluta w grze, umożliwiająca zakup nieodblokowanych przedmiotów w menu „Bohaterowie”. Więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej. Kredyty mogą się też pojawiać losowo w skrzynkach z łupami. Im wyższa jakość skrzynki, tym więcej otrzymacie kredytów. Kredyty będzie można zdobyć poprzez awansowanie konta gracza i otwieranie skrzyń, po premierze gry zostanie dodana opcja zakupu kredytów jak i skrzyń z łupami za prawdziwe pieniądze.

giphy3

Bohaterowie

Menu Bohaterowie umożliwi graczom zmianę wyglądu bohaterów, przeglądanie odblokowanych nagród i kupowanie nowych nagród za kredyty.

GVRJ7FH46JG11454996620008

Aby przejść do galerii bohaterów, wystarczy otworzyć menu główne gry i wybrać zakładkę „Bohaterowie”. Tu będziecie mogli wybrać bohatera do zmiany, a następnie przejrzeć wszystkie dostępne dla niego skórki, emotki, zwycięskie pozy, kwestie, graffiti i prezentacje. W tym samym menu można założyć bohaterowi wybrany przedmiot z kolekcji lub kliknąć przycisk „Odblokuj”, aby kupić wymarzoną skórkę lub graffiti za kredyty. Przedmioty kupione za kredyty nie podlegają zwrotowi!

giphy4

Docelowo odblokowywanie obrazków dla gracza i zarządzanie nimi też będzie się odbywać w galerii „Bohaterowie”, jednak obecnie, aby zmienić wybrany obrazek, należy otworzyć menu „Kariera”, a następnie wybrać zakładkę „Portrety gracza”.

A do dopiero początek…!

Nowy system progresji gracza nie jest ostateczną wersją. Blizzard będzie dalej sumiennie pracować nad systemem i wiele elementów i aspektów tego systemu może ulec zmianie. Warto więc dzielić się swoimi uwagami, sugestiami o systemie progresji gracza na Reddicie, Twitterze czy oficjalnym forum gry Overwatch!

[latest_posts category=”overwatch” count=”9″]