Overwatch r.

Nerfy McCree oraz Trupiej Wdowy!

Najnowsza aktualizacja gry Overwatch przyniosła długo oczekiwane nerfy McCree oraz Trupiej Wdowy. W końcu Reinhardt pożyje nieco dłużej!

Aktualizacja 1.0.4 wprowadziła głównie balans w dwóch potężnych postaci, które strasznie mieszały w grze. Szczególnie McCree, który miał być tylko kontrą na Smugę czy Genjiego okazał się być idealną kontrą na każdego tanka. Prośby na forach poskutkowały, Blizzard wziął się za nerfy.

Nerfy McCree oraz Trupiej Wdowy!

Nerfy McCree oraz Trupiej Wdowy
Na początku zależy zacząć od komentarza twórców gry odnośnie McCree. Jak sami twierdzą za dobrze sobie radził w walce ze wszystkimi przeciwnikami, przez co w wielu sytuacjach wydawał się niezbędny. Zmniejszenie obrażeń alternatywnego trybu prowadzenia ognia spowoduje, że w walce z tankami – np. Wieprzem czy Reinhardtem – McCree będzie znacznie słabszy, lecz pozostanie śmiertelnie groźny dla mniejszych wrogów takich jak Smuga czy Genji. Bohater otrzymał słusznego nerfa, który wiąże się z podstawowym atakiem. Skrócono czas odnowienia przeładowania Rozjemcy z 0,75 sek na 0,30 sek a jego obrażenia pocisków zostały zmniejszone z 70 pkt do 45 pkt. Przy takim nerfie pan kowboj nie będzie mógł zabić na jednym magazynku ciężkozbrojnego.

Z kolei Trupia Wdowa w rękach właściwego gracza może wydawać się nie do zatrzymania – nawet, gdy strzela w korpus lub kończyny zamiast trafiać krytycznie w głowę. Wprowadzone zmiany jej alternatywnego trybu ataku zmniejszą obrażenia od trafień w ciało, przy jednoczesnym utrzymaniu obrażeń od trafień w głowę bez zmian. Poza tym uznaliśmy, że superzdolność Trupiej Wdowy (Infrawizja) była używana trochę za często, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, jej wpływ na grę. Pocałunek Wdowy przy użyciu lunety otrzymał zmniejszone obrażenia z 15 pkt do 12 pkt, a mnożnik obrażeń przy strzale z lunety pozostał bez zmian, zaś strzał w głowę wzrósł do 2.5x z 2.0x, należy jednak zaznaczyć, że gracze muszą teraz poczekać na zakończenie animacji wyjścia z widoku lunety, zanim ponownie włączą ten widok.

[latest_posts category=”overwatch” count=”6″]

[Źródło]