Overwatch r.

Lucio zostanie poważnie osłabiony w trybie CTF

Lucio jest bardzo mobilną postacią i pomimo tego, że podczas niesienia flagi nie może się dodatkowo przyspieszyć, nie zmienia niczego. Jest po prostu za szybki i zbyt nieuchwytny.

Tryb Capture the Flag w przeciwieństwie do zeszłego roku przyjął się nadzwyczaj dobrze. Wszystko przez drobne zmiany poczynione przez Blizzarda, jak i samo wprowadzenie trybu rankingowego. Jak wiecie obecnie każda umiejętność, zwiększająca mobilność skutkuje upuszczeniem flagi z miejsca. Tylko czy w przypadku Lucio wzięto pod uwagę wszystkie zdolności?

Wall Ride OP

Jego pasywką jest oczywiście jazda po ścianach, która na chłopski rozum powoduje tę większą mobilność o której tyle było mowy. Nie tylko jego boost prędkości wynikający z pasywu jest niesamowicie odczuwalny to jeszcze jest w stanie wskoczyć na miejsca niedostępne dla innych. Zobaczcie jak to wygląda w praktyce:

Na szczęście zostało to dostrzeżone i teraz wskoczenie na ścianę będzie powodować upuszczenie flagi. Jak zapewnia Jeff Kaplan zmiana ta pojawi się w grze już dzisiaj.


Z tego co widziałem ta informacja ucieszyła wiele osób, pod wpisem na forum Blizzarda pojawiła się masa komentarzy typu “Finally”, “Thank the God”, “Thank the Lord”. Również się pod tym podpisuję, Lucio był po prostu zbyt mocny w porównaniu do reszty. Ale mimo tego myślę, że w dobrych rękach nadal będzie w stanie dużo zdziałać.

Co o tym sądzicie?