Overwatch r.

Kaplan o nowej bohaterce i trybie rankingowym!

Jeff Kaplan dyrektor gry Overwatch, udzielił wywiadu dla jednego z zagranicznych portali. Wspomina m.in. o nowej bohaterce i trybie rankingowym!

Jeden z nielicznych dyrektorów gier, własnie Kaplan bardzo często wychodzi do społeczności. Udziela się na forum, prowadzi vlogi na oficjalnym kanale Overwatch jak również daje wywiady dla różnych portali. We wtorek, 7 czerwca zabrał głos w portalu Eurogamer.net, w którym został szczegółowo przepytany odnośnie nadchodzących zmian w grze.

Kaplan o nowej bohaterce i trybie rankingowym!

nowej bohaterce

Wywiad portalu z Jeffem Kaplanem przyniósł nowe informacje na które czekali wszyscy fani gry Overwatch.

  • Nowy tryb rankingowy nie będzie posiadał siatki bezpieczeństwa. Gracz nie tylko będzie zdobywał nowe rangi, ale również będzie mógł je stracić. Matchmaking zostanie oparty o ilość graczy w drużynie  – jeżeli gracz A, gra z czterema przyjaciółmi to system analogicznie wyszuka pięciu przeciwników, którzy mają utworzoną drużynę. Pod uwagę będą brane również umiejętności. Pojawi się podział na sezony, który będzie trwał 3 miesiące. Premiera systemu rankingowego dopiero pod koniec czerwca.
  • Tickrate serwera jest ustawiony na 60 Hz, niższą ma klient. Kaplan twierdzi, że podwyższenie tickrate’u nie zadziałałby na 20% z siedmiu milionów graczy. Zachęca jednak do testowania 60 Hz na grach niestandardowych, jednocześnie zaznacza, że problemy, które zgłaszają gracze są związane z pingiem a nie z tickrate’em.
  • McCree otrzyma nerf, który obniży skuteczność natychmiastowego opóźnienia magazynka. D.Va otrzyma wzmocnienie, które jeszcze jest w fazie testów.
  • Jeżeli jakaś konsola miałaby mieć opóźnioną łatkę balansującą grę – Blizzard wypuści ją wcześniej na te platformy, na której będzie to konieczne.
  • System najlepszego zagrania meczu zostanie ulepszony w taki sposób, aby serie wieżyczek Torbjörna czy Trupiej Wdowy wyglądały tak efektywnie jak w przypadku Genjiego. Zastosowana będzie reżyseria kinowa.
  • Nie ma co liczyć na to, że Blizzard postąpi tak samo jak w przypadku bety, gdzie doszło do wprowadzenia trzech bohaterów jednocześnie, a co skutkowało ogromnym niezadowoleniem społeczności. Nowe postacie będą wprowadzane do świata ogarniętego konfliktem – pojedynczo.
  • Najprawdopodobniej pierwsza zostanie dodana Sombra, pełniąca rolę wsparcia, a jej bronią będzie broń snajperska. Jak się okazuje gracze nie odnaleźli wszystkich wskazówek na jej temat, a sam dyrektor gry ma nadzieję, że ten stan jeszcze się utrzyma jakiś czas.
  • Cross-play dla PS4 oraz XBO to coś na co producent patrzy z ogromną nadzieją. Nie chcą jeszcze tego wprowadzać, gdyż na chwilę obecną przyglądają się temu jak zaprzyjaźniony deweloper Blizzarda poradzi sobie z systemem gry między konsolami w przypadku tytułu Rocket League.

To by było na tyle jeżeli chodzi o skrót najważniejszych informacji z wywiadu. Można przyznać, że najbliższa przyszłość gry Overwatch zapowiada się naprawdę dobrze.

[latest_posts category=”overwatch” count=”6″]

[Źródło]