Overwatch r.

Brigitte – nowa postać w Overwatch!

Oto i ona! Córka Torbjorna - Brigitte zawita już wkrótce do gry. Czas na o dziwo kolejnego bohatera wsparcia.

Nowa postać – Brigitte

brigitte overwatch

Wprowadzenie

Historia

Informacje

Specjalność Brigitte to pancerze. Wyposażona jest w Pakiety Regeneracyjne, które może rzucać w stronę sojuszników, by ich leczyć. Dodatkowo, automatycznie leczy pobliskich sojuszników, kiedy trafia przeciwników swoim korbaczem. Broń ta pozwala trafić kilka celów naraz przy zamachnięciu lub ogłuszyć wroga z dystansu Trzaśnięciem. Kiedy Brigitte wkracza do walki, Tarcza Osłonowa zapewnia jej dodatkową ochronę i pozwala atakować wrogów Rąbnięciem Tarczą. Superzdolność Natchnienie zapewnia Brigitte krótkotrwałe znaczne przyspieszenie, a wszystkim jej pobliskim sojusznikom – długotrwały pancerz.

Umiejętności

Rakietowy Korbacz

  • Broń do walki wręcz o dużym zasięgu. Pozwala Brigitte atakować kilku wrogów za jednym zamachem.

Pakiet Regeneracyjny

  • Brigitte rzuca Pakiet Regeneracyjny, który leczy sojusznika. Leczenie ponad maksimum zdrowia zapewnia pancerz.

Trzaśnięcie

  • Brigitte uderza korbaczem na dużą odległość i po trafieniu zadaje obrażenia oraz odrzuca wroga.

Tarcza Osłonowa

  • Brigitte aktywuje przed sobą barierę energetyczną, która absorbuje ograniczoną ilość obrażeń.

Rąbnięcie Tarczą

  • Po aktywacji Tarczy Osłonowej Brigitte może rzucić się do przodu, by ogłuszyć wroga.

Natchnienie

  • Brigitte przyspiesza i zapewnia wszystkim pobliskim sojusznikom pancerz, który utrzymuje się, dopóki nie zniszczą go obrażenia.

Fabuła

  • Prawdziwe dane: Brigitte Lindholm, Wiek: 28 lat
  • Zajęcie: inżynier, podróżniczka
  • Baza operacyjna: Göteborg, Szwecja (dawniej)
  • Przynależność: Brak

„UDOWODNIĘ, CO POTRAFIĘ!”.

Brigitte Linholm postanowiła, że nie będzie dłużej siedzieć bezczynnie z boku i chwyciła za broń, aby chronić tych, którzy tego potrzebują.

Brigitte, najmłodsza córka projektanta uzbrojenia Torbjörna Lindholma, jako pierwsze z jego dzieci wykazała zainteresowanie inżynierią mechaniczną. Większość czasu spędzała w warsztacie ojca, gdzie uczyła się rzemiosła i szlifowała umiejętności. Jej predyspozycje inżynierskie były odzwierciedleniem zdolności jej ojca, ale głównym przedmiotem zainteresowania Brigitte stała się produkcja pancerzy i systemów obronnych, w przeciwieństwie do Torbjörna, który był światowej sławy (jak i niesławy) twórcą uzbrojenia.

Wszyscy spodziewali się, że Brigitte będzie kontynuować naukę zawodu i pójdzie w ślady ojca. Jej plany zmieniły się jednak pod wpływem innej prominentnej postaci w jej życiu. Mowa o agencie Overwatch, Reinhardzie Wilhelmie, który był bliskim przyjacielem ojca i całej rodziny Brigitte, a także jej chrzestnym. Kiedy dorastała, często opowiadał jej historie o bohaterach i ich dzielnych czynach. Po przejściu na emeryturę i upadku Overwatch, Reinhardt postanowił zostać błędnym rycerzem i zrobić co w jego mocy, by przywrócić sprawiedliwość na świecie. Zanim jednak wyruszył w świat, Brigitte zaskoczyła go pytaniem, czy może dołączyć do niego w roli giermka. Reinhardt wyraził zgodę.

Jako giermek Brigitte miała wiele obowiązków, z których najważniejszym było utrzymanie należącej do Reinhardta zbroi krzyżowca. Dobrze znała jej projekt, gdyż wyszedł spod ręki Torbjörna. Z czasem jednak jej głównym zadaniem stała się opieka nad samym Reinhardtem i chronienie go przed skutkami jego nadgorliwości oraz wieloletniej służby, które odbiły się na jego zdrowiu.

W końcu Brigitte zrozumiała, że rola mechanika to za mało i że najlepiej wspomoże Reinhardta, kiedy sama stanie do walki. W czasie gdy Reinhardt szkolił młodą Lindholm, ona w tajemnicy tworzyła własną zbroję.

Obecnie Brigitte walczy u boku Reinhardta, chroniąc i wspierając jego oraz wszystkich, którzy tego potrzebują. Ta dwójka podróżuje po całym świecie jako giermek i rycerz, walcząc o lepsze jutro.


Niby kolejny support, ale coś czuję że może przynieść wiele dobrego!