r.

Gra ratuje człowiekowi życie!

Tyle razy mamy do czynienia z ludźmi, którzy po nieudanym zagraniu sojusznika piszą coś w stylu "zabij się", że nie zwracamy na to szczególnej uwagi. Jednak gdy sam gracz pisze o tym, że ma myśli samobójcze, wypadałoby coś zrobić.

Żyjemy w czasach, w których temat samobójstwa stał się dla wielu prześmiewczy, a przyczyniły się do tego różne głupie gry i wyzwania wśród dzieciaków, ale nie tylko. Jeśli nie dotyczy ono żadnej bliżej znanej nam osoby, jest przez nas lekceważone. Na szczęście żyją jeszcze osoby, którym zależy na innych i chętnie wyciągają pomocną dłoń.

blizzard ratuje

Customer services

Sprawa dotyczy jednego z graczy Overwatcha, który jak sam pisze, pewnej nocy czuł się gorzej, bardziej dobity niż zwykle, tak że był bliski załamania i w rezultacie samobójstwa. Szukając jakiejkolwiek pomocy czy wsparcia napisał, o tym na czacie, był ciekaw reakcji ludzi. Ci odpisywali teksty, które szczerze mnie nie dziwią, w stylu “zrób to kurwa” itp. Na szczęście, nasz zainteresowany doszedł do siebie na tyle, że nie chcąc robić irracjonalnych rzeczy, postanowił się z tym przespać. Rano na swoim mailu znalazł wiadomość od Blizzarda, w której zaniepokojeni zamieścili linki do stron/czatów oraz numery infolinii dla ludzi w tej sytuacji.

Na szczęście, cała sprawa zakończyła się na podziękowaniach dla Blizzarda za pomoc. To nie jest odosobniona sytuacja, takich ludzi naprawdę jest dużo wśród nas, dlatego bądźcie wyczuleni na tego typu sytuacje.

Sądzę, że dodatkowy komentarz jest zbędny.