Overwatch r.

5 błędów popełnianych w grze Overwatch!

Poznaj 5 błędów popełnianych przez graczy w grze Overwatch. Zrozumienie ich pozwoli Ci na polepszenie statystyk i wygrywanie meczy!

Nie ma wątpliwości, że gra Overwatch to jeden z najgorętszych tytułów tego lata. W produkt Blizzarda gra ponad 10 milionów graczy. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawię, że nie jest to solowy tytuł, a stricte drużynowy. Błędy popełniane przez graczy bardzo mocno odbijają się na statystykach, nawet jeśli sami dobrze gramy. Jeżeli jesteś nowym graczem lub stażowym, ale chcesz poprawić swoje statystyki, to musisz poznać…

5 błędów popełnianych w grze Overwatch!

Overwatch

Lubię tego bohatera i go nie zmienię!

Pierwszym błędem gracza jest blokada przed rotacją bohatera. Niechęci przed tego typu operacjami są często stosowane przez nowych graczy a nawet tych, którzy w grę grają już jakiś czas. Zazwyczaj wychodzi to z faktu, że ktoś lubi daną postać, nie potrafi grać inną, chce wykorzystać zdolność bohaterską przed zmianą bohatera lub naładować tę zdolność z myślą, że wykonają dobrą robotę. Taka osoba niestety, ale nie wprowadza świeżości do drużyny a jest jedynie obciążeniem. Trzeba pamiętać o komunikacji głosowej i dostosowaniu bohatera do aktualnej sytuacji panującej na polu walki biorąc pod uwagę mapę, na jakiej rozgrywany jest mecz. Warto również wytrenować się w przynajmniej dwóch postaciach z każdej klasy, aby stać się konsekwentnie elastycznym graczem.

Jestem Rambo i pójdę z łukiem na helikopter!

Kolejną rzeczą, którą trzeba unikać, to samotne atakowanie wroga. Nie jest to dobrym pomysłem, gdyż może doprowadzić do rozbicia drużyny przez lepiej zgranego przeciwnika. Jest to praktyka bardzo często stosowana i dotyczy większości graczy, nawet tych topowych. Niemniej jednak trzeba się tego wyzbyć i nauczyć współpracować z całą drużyną. Siła zgranego zespołu może dać nadzieję na zwycięstwo. W celu zakomunikowania graczom potrzeby zjednoczona sił, warto użyć do tego komunikatu o przegrupowaniu się.

Brak targetu na bohatera wsparcia!

Bohaterowie w roli wsparcia są kluczowi do tego, aby ugrać rundę. To dzięki nim zostaje przedłużone życie innych postaci, dzięki czemu te są trudniejsze do zlikwidowania. Warto szybko wypatrzeć i zlikwidować leczącego bohatera, gdyż ogromnie osłabi to potencjał przeciwnika i będzie podatny na otrzymywane obrażenia. Nawet tank będzie bezużyteczny, a ostatecznie cała drużyna będzie rozbita. Nie należy jednak atakować bohatera, który jest aktualnie leczony, gdyż będzie trudny to zabicia, a przy tym przyśpieszy załadowanie zdolności bohaterskiej bohatera wsparcia.

Nie wiem co to za bohater, więc go sobie wezmę!

Całkowite zachwianie drużyną może nastąpić przez brak wiedzy odnośnie bohaterów. Każda postać w grze Overwatch ma swoją role i różni się od innych. Nieprawidłowy dobór czempiona może skutkować szybką przegraną, a to wywoła ogromną frustrację wśród graczy w drużynie. Należy zapamiętać, że w grze występują między nimi synergie, które mają ogromny wpływ w kluczowych momentach rozgrywki. Doskonałym przykładem jest połączenie umiejętności bohaterskich Zarii oraz Fary. W dobrych okolicznościach może zostać wyeliminowana cała drużyna przeciwna. Na każdego bohatera są kontry – to dzięki nim gra jest trudna do opanowania. Gracz powinien zapamiętać, kto jest dobry przeciw komu. Dla przykładu Trupia Wdowa jest doskonała przeciw Bastionowi. Dzięki tej wiedzy można poradzić sobie w najbardziej stresujących momentach gry. Złota rada – dobierajcie bohaterów kontrujących przeciwnika i takich, którzy będą współgrać ze sobą!

Sorry, ale cel mnie nie interesuje!

Ostatnią rzeczą jest brak walki o cel. To nie jest Counter-Strike: Global Offensive, gdzie w dobrych warunkach można wyeliminować drużynę przeciwną bez plantowania paki. Overwatch to strzelanka oparta o realizację konkretnego celu w danym trybie. Bez tego nie ma zwycięstwa. Nawet w trakcie trwania dogrywki, warto walczyć o każdą sekundę, która przedłuży szansę na chwycenie zwycięstwa, bo wszystko, co dzieje się na polu walki może ulec zmianie w przeciągu kilku chwil. Pamiętaj! Walcz zawsze do końca i nie poddawaj się!

Mam nadzieję, że powyższe punkty pozwolą Wam powiększyć ilości zwycięstw i polepszyć statystyki!

Artykuł napisany pod wpływem weny, wiedzy i obserwacji gry.

[latest_posts category=”overwatch” count=”6″]