Legends of Runeterra r.

Jak zdobyć dostęp do Legends of Runeterra?

Legends of Runeterra, nowa gra Riot Games, obecnie znajduje się w zamkniętym dostępie. Nie oznacza to jednak, że jest niedostępne dla normalnych graczy - nadal można się dostać do testów gry. Jak to zrobić i jak zwiększyć swoje szanse?

Zobacz też:

Krok pierwszy: stwórz konto Riot Games

Możesz to zrobić tutaj. Jeśli już posiadasz konto, bo grałeś w League of Legends, wykorzystaj je.

Krok drugi: połącz konto Riot Games z kontem Twitch

W tym celu należy oczywiście założyć konto Twitch. Jeśli już to zrobisz lub jeśli posiadasz konto Twitch, przejdź do ustawień, a następnie wybierz zakładkę “połączenia”. Odszukaj “Riot Games” i kliknij “połącz”.

Wyskoczy wtedy okno logowania do konta Riot Games. Wpisz odpowiednie dane i zaloguj się, a następnie kliknij “authorize”.

Gotowe! Konta zostały połączone. Możesz je rozłączyć w dowolnym momencie w tej samej zakładce, klikając “odłącz”.

Krok trzeci: połącz konto Riot Games z kontem YouTube

Podobną rzecz, jak z kontem Twitch, należy wykonać z kontem YouTube. Po stworzeniu lub zalogowaniu do konta YouTube przejdź do ustawień, a następnie do zakładki “połączone konta”. Odszukaj Riot Games i kliknij “połącz”.

Po wyskoczeniu okna ponownie kliknij “połącz”:

Następnie kliknij “dalej”:

Po wyskoczeniu okna logowania do konta Riot Games wpisz odpowiednie dane i kliknij “authorize”.

Krok czwarty: zapisz się do Legends of Runeterra

Na stronie Legends of Runeterra należy zarejestrować się do gry, używając przycisku “Pre-register to play”. Można użyć istniejącego konta Riot (co jest zalecane, żeby zwiększyć szanse na zdobycie dostępu do gry) lub stworzyć nowe konto.

Status swojego zgłoszenia możecie znaleźć na tej stronie.

Krok piąty: oglądaj streamy

Uwaga! Dropy z Twitcha są obecnie wyłączone. Ich zdobywanie będzie możliwe od 14 listopada.

Wydawałoby się, że to na pewno nie zadziała… ale działa. Oglądanie streamów z kategorii Legends of Runeterra może zapewnić nową zawartość na koncie Twitch: drop, który da nam dostęp do Legend of Runeterra.

Wymaga to jednak dość długiego oglądania streamów. Wystarczy odpalić jeden live w jednym momencie (kilka streamów jednocześnie nie zwiększa szans na drop). Streamy mogą być odpalone w tle i wyciszone. W naszym przypadku oglądanie zajęło około ośmiu godzin – po tym czasie na koncie Twitch pojawił się drop “Legends of Runeterra”.

Następnie na odpowiednim koncie e-mail powinniśmy znaleźć wiadomość, w której dostajemy zaproszenie do gry.

Uwaga! Niektóre maile przychodzą dużo później niż drop. Jeżeli po otrzymaniu maila nadal macie problem z logowaniem do gry, skontaktujcie się z supportem.

Krok szósty: graj w Ligę!

Tak! Granie w LoL-a również zwiększa szanse na dostanie się do Legends of Runeterra.