League of Legends r.

Został skazany na więzienie za obrażenie innego gracza w LoL-u

Coraz częściej rzeczywistość wirtualna pokrywa się z tą prawdziwą. Wielokrotnie dochodziło do przypadków, gdy sądy na całym świecie orzekały kary za to, co ktoś zrobił w internecie - wbrew pozorom nie jest to miejsce anonimowe. Tym razem chcemy przedstawić Wam sprawę, w której skazano gracza za wyzywanie w League of Legends.

Oczywiście jak można się domyślać do całego zdarzenia doszło u Azjatów, a dokładnie na Tajwanie.

Został skazany na więzienie za obrażenie innego gracza w LoL-u

O co dokładnie chodzi? Jeden gracz o imieniu Peng wyzwał drugiego – Hunga jako “腦殘” co w wolnym tłumaczeniu oznacza upośledzonego umysłowo. Następnie dodał, że nie zasługuje on na nazwanie go człowiekiem. Całość zdarzenia odbyła się podczas meczu rankingowego w Platynie III. Mimo, że wszystko zdarzyło się w zeszłe lato, to sprawa trafiła na wokandę dopiero niedawno (w Tajwanie takie rzeczy są łatwiejsze do przeprowadzenia, ponieważ zakładając konta w tamtejszych grach jesteśmy zobligowani do podawania prawdziwych danych).

Podczas rozprawy sędzia Shihlin Difangfayuan uznał, że prawa ludzkie jakie posiadamy w realnej rzeczywistości nadal obowiązują w środowisku wirtualnym, a internet jest tylko formą komunikacji, a nie “światem” oderwanym od prawa. Orzeczenie sądu potraktowano jako precedensowe i w przyszłości podobne sprawy będą rozpatrywane podobnie.

Hung został skazany na 30 dni więzienia oraz karę grzywny

Źródło – Click! oraz powyższy filmik

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]