League of Legends r.

Zobaczymy więcej gier planszowych od Riotu

Znamy już Mechs vs Minions, niedługo zobaczymy też Tellstones - jednak to nie wszystko! Riot planuje kolejne gry planszowe.

Zobacz też:

Riot Tabletop

Riot Tabletop to specjalnie utworzony zespół w Riot Games, który odpowiada za tworzenie kolejnych gier planszowych. Pierwszą z nich będzie Tellstones: King’s Gambit. Nie jest to jedyna gra, nad którą pracują twórcy.

Dlaczego Riot tworzy gry planszowe?

Oto wyjaśnienie twórców:

Jesteśmy graczami. To znaczy dla nas więcej niż tylko gry komputerowe. Możesz to zauważyć po stosach gier planszowych, miniaturek i książek do roleplayu rozrzuconych po naszym biurze. To więc naturalne, że chcemy sprawdzić, co się stanie, jeśli przeniesiemy perspektywę Riotu na gry planszowe. Nazywamy to Riot Tabletop.

Na czym Riot chce się skupić?

Tak jak w przypadku gier komputerowych, tak i gry planszowe mają pewne priorytety, którymi Riot kieruje się przy produkcji. Największym z nich jest doświadczenie gracza. Co Riot rozumie przez to określenie?

  • Design: czy gra sprawia radość i rozrywkę najwyższego poziomu w swoim gatunku?
  • Dostępność: czy jest łatwa w przygotowaniu i czy gracz będzie potrafił w nią grać?
  • Składniki: czy gracze są dumni, że posiadają tę grę; czy są zadowoleni, gdy otwierają pudełko i widzą poszczególne jej elementy?
  • Konieczna innowacja: jakie problemy ma gra i jak można je rozwiązać; co można by poprawić?

Jakie gry powstaną?

Pierwsza gra była olbrzymią kooperacją, przeładowaną miniaturami i zawartością narracyjną. Druga – Tellstones – jest zdecydowanie mniejsza i szybsza. Gry te skrajnie się różnią, jeśli chodzi o ich rodzaj, jednak obie skupiają się na wspomnianym wyżej doświadczeniu gracza.

Tak też będzie w przypadku kolejnych gier – Riot chce tworzyć wiele różnych gier planszowych, które dostarczą graczowi rozgrywkę na odpowiednim poziomie.

Zapisz się do newslettera

Riot umożliwił też zapisanie się do newslettera osobom zainteresowanym grami planszowymi. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź na tę witrynę: https://www.riotgames.com/en/news/riot-tabletop i wpisz swój adres e-mail na samym dole strony.