League of Legends r.

Znamy wszystkie drużyny oraz ich grupy na Worldsach!

W niedzielę rozgrywane były ostatnie mecze o dostanie się na Mistrzostwa, a dzisiaj miało miejsce losowanie grup. Jakie są Wasze tegoroczne typy? Czy SKT jest zagrożone?

Dzisiaj o godzinie 14:00 miało miejsce losowanie grup na Worldsy. Spośród 24 drużyn zostało wydzielonych 8 grup. Jednak zanim poznamy jakie to były drużyny oraz w jakich grupach wylądowały, powiedzmy kilka słów o samym formacie tegorocznych Worldsów. Dlaczego? Ponieważ różni się on mocno od tego, co znaliśmy z poprzednich turniejów.

Nowością w tegorocznych Mistrzostwach jest pojawienie się tak zwanej Rundy Wstępnej (ang. Play-In Stage). Runda Wstępna, to nic innego jak trochę zmieniona walka o Dziką Kartę. Drużyny, które zostały przydzielone z najniższych “seedów” (czyli drużyny z mniejszych regionów, oraz drużyny które musiały grać tzw. Gauntleta, żeby pojechać na Mistrzostwa) zostają podzielone na cztery grupy, po trzy drużyny w każdej.

W pierwszej rundzie, każda drużyna w danej grupie będzie grała jeden mecz z pozostałymi drużynami. W ten sposób będzie wyeliminowana jedna – najsłabsza – drużyna.

W drugiej rundzie, drużyny zostaną losowo połączone w pary, gdzie będą grały między sobą serię BO5 (Best Of Five). Zwycięskie drużyny zostaną przeniesione do Rundy Grupowej (ang. Group Stage), gdzie zostaną przydzielone do czterech grup, w których już czekają pozostałe drużyny.

Podczas Fazy Grupowej, wszystkie drużyny w danej grupie będą grały między sobą jeden mecz. I znowu – dwie najlepsze drużyny z grupy pozostaną na polu walki. Następnie będą grały między sobą BO5, co pozwoli na wyłonienie najlepsze piątki, która weźmie udział w walce o finał.

Skoro teorię mamy za sobą… To poznajmy drużyny, które będą reprezentowały swoje regiony!

Europa

Fnatic, G2 Gaming oraz Misfits

Ameryka Północna

Cloud 9, TSM i Immortals

Korea

Samsung Galaxy, Longzhu oraz SKT T1

Chiny

Team WE, Royal Never Give Up i Edward Gaming

Tajwan

Flash Wolves, ahq e-Sports, HK Attidude

Brazylia

Team oNe eSports

Ameryka Łacińska Północna

Kaos Latin Gamers

Ameryka Łacińska Południowa

Lyon Gaming

Japonia

Rampage

Turcja

1907 Fenerbahce

Oceania

LG Dire Wolves

Azja Południowa

Young Generation

Rosja

Gambit.CIS

Dzika Karta*

GIGABYTE Marines

*Dziką Kartę otrzymała drużyna, która zajęła najwyższe miejsce podczas MSI

Spośród tych drużyn, przedstawiciele mniejszych regionów (Rosja, Ameryki Łacińskie, Brazylia, Turcja, Azja Południowa, Oceania oraz Japonia) oraz drużyny z pozostałych regionów, które otrzymały najniższy seed (EU: Fnatic, NA: Cloud9, LMS: HK Attidude oraz LPL: Team WE) zostały podzielone na cztery grupy.

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D


Po zakończeniu Play-In Stage, cztery pozostałe drużyny zostaną przydzielone do reszty grup

Grupa A

IMO grupa śmierci

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Jakie są Wasze przewidywania? Jakie drużyny przejdą do Fazy Grupowej oraz kto jest Waszym faworytem? Jak dla mnie największe szanse na wyjście mają Gambit, Cloud 9, Fnatic i Rampage. A co do finału, to liczę na świetny powrót Europy, więc stawiałbym na finał Longzhu kontra G2! Piszcie swoje typy w komentarzach.