League of Legends r.

Znamy datę rozpoczęcia Mistrzostw Świata 2017!

Mistrzostwa Świata w League of Legends to jedna z większych imprez e-sportowych, której oglądalność liczona jest w milionach. Dla wielu osób jest to jedyne wydarzenie e-sportowe z LoL-a, którym są zainteresowani... Więc w końcu poznaliśmy datę rozpoczęcia tego eventu!

O Worldsach chyba nie trzeba nikomu mówić… Ale jeżeli jesteście w community LoL-a stosunkowo niedługo… To proszę bardzo:

World Championship jest imprezą organizowaną przez Riot, podczas której rywalizują ze sobą najlepsze drużyny z całego świata. Zespół, który zwycięży cały turniej, zostaje ogłoszony mistrzami danego sezonu, otrzymuje różne nagrody (w tym duże nagrody pieniężne) oraz własną serię skórek (jak na przykład nie dawno wypuszczone skiny SKT T1). Odbywają się one zawsze pod koniec sezonu.

Tak więc po tym krótkim wstępie, dla osób, które kompletnie nie mają pojęcia czym są Mistrzostwa Świata, przyszła pora na garść podstawowych informacji.

Tegoroczne Mistrzostwa odbędą się w Chinach, a dokładniej:

  • Faza grupowa odbędzie się w mieście Wuhan na Wuhan Sport Center Stadium.
  • Ćwierćfinały rozgrywane będą w Kantonie na Guangzhou Gymnasium.
  • Półfinały będziemy mogli zobaczyć w Szanghaju Shanghai Oriental Sports Center.
  • Finały odbędą się w Pekinie na Stadionie Narodowym – tym samym, na którym odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 2008 roku.

Pula nagród ufundowanych przez Riot wynosi 2 130 000$ (jednak suma ta powiększy się o część pieniędzy ze sprzedaży skórek Championship oraz skórek drużyn z poprzednich sezonów).

Rywalizować będą ze sobą aż 24 drużyny:

  • Po trzy drużyny z Korei, Chin, Ameryki Północnej, Europy oraz Taiwanu.
  • Po jednej drużynie z Brazylii, Ameryki Łacińskiej Północnej, Ameryki Łacińskiej Południowej, Japonii, Oceanii, Południowej Azji oraz z Rosji.
  • Jedna drużyna z “Dziką Kartą” (wybrana zostanie spośród drużyn biorących udział w MSI).

No dobra, ale kiedy się odbędą?!

Dokładna data rozpoczęcia Mistrzostw Świata w League of Legends to 23 września 2017, a całe wydarzenie będzie trwało do 4 listopada 2017. Trochę długo, prawda? Jednak warto zaznaczyć, że 2016 World Championship trwały od 30 września do 30 października, jednak brało wtedy dział tylko 16 drużyn. Mistrzostwa będą więc trwały ponad miesiąc, głównie ze względu na dłuższą fazę grupową.

Jakie drużyny mają szanse na zagranie na Worldsach?

Aktualnie znamy tylko jedną drużynę, która ma zagwarantowane miejsce: Flash Wolves. Będą oni reprezentować Tajwan. Tajwan mają szansę również reprezentować: ah-q e-Sports Club, J Team oraz Raise Gaming, jednak zbliżają się Play-Offy.

Summer Split zakończył się również w Korei, co oznacza, że reprezentować swój region mogą: Longzhu Gaming, KT Rolsters, Samsung Galaxy, afreeca Freesc bądź SKT T1. Co ciekawe, SKT T1, drużyna, która zdobyła tytuł Mistrzów aż trzy razy, może w ogóle nie zakwalifikować się do fazy grupowej. Jednak podobnie jak w przypadku Tajwanu wszystkiego dowiemy się podczas Play-Offów.

Co prawda, Splity nie zakończyły się jeszcze w Ameryce oraz Europie, jednak już dzisiaj można wytypować drużyny, które prawdopodobnie będą reprezentować swoje regiony.

  • Dla Ameryki będą to: Immortals, Team Solo Mid, Cloud9, Counter Logic Gaming, Team Dignitas, Team EnVyUs bądź Pheonix1.
  • Europę mogą reprezentować: G2, H2K, Unicorns of Love (♥!)Misfits, Fnatic, Splyce lub Vitality, jednak szanse tego ostatniego teamu są bardzo małe.

O reszcie regionów jeszcze nie będziemy wspominali, ponieważ do zakończenia ich Splitów zostało kilka tygodni, więc dużo może się zmienić.

A Wy czekacie z niecierpliwością na kolejne Mistrzostwa, czy może macie w to wywalone? Dajcie znać w komentarzu, kto jest Waszym faworytem podczas tegorocznych Mistrzostw!