League of Legends r.

Zmiany XP testowane na PBE.

Pora na kolejne dobre zmiany w Lidze Legend, tym razem naciesz swe oczy wypowiedzią Riot Colina i sprawdź co czeka oficjalne serwery w niedalekiej przyszłości!

Liga Legend, to gra którą bardzo ciężko zbalansować. Czasami bywa tak, że Twój internet zaczyna szwankować i potrzebujesz czasu, by go zresetować. Co dzieje się w tym momencie? Dostajesz… no właśnie, nie dostajesz XP i złota. Dzisiaj zajmiemy się, tą pierwszą kwestią. Riot pracuje nad nowym sposobem który ma pomóc wrócić nam do normalnej gry i pozwoli na szybkie odrobienie strat.

Riot Colin napisał:

Cześć wszystkim

Z tej strony Riot Colin z informacjami odnośnie zmiany XP, które właśnie zostały wprowadzone na PBE.

Widzimy wiele sytuacji gdzie członek zespołu pozostaje w tyle z poziomami (najczęściej jungler i support) nawet gdy szczyci się dobrą grą. Zazwyczaj dobrze wspierają swoją drużynę w team fightach ale i to nie pozwala na zniwelowanie różnicy poziomowej (zazwyczaj exp zostaje podzielony na wielu bohaterów).

Chcemy zwiększyć ilość XP który otrzymają za pośrednictwem asyst w zabójstwach, planujemy również zwiększenie go w innych źródłach takich jak: baron, wieże i smoki (ale to z czasem).

Zmiany wymienione powyżej, to głównie bonusy do XP za zabicia i asysty dla graczy którzy są w tyle za swoim zespołem. Jest, to również bonus do XP za zabicie bohatera który posiada większy lvl niż Ty.

Zmiany:

Teamwork bonus: Dodatkowa premia do doświadczenia za zabicia i asysty w zależności od tego jak daleko w tyle za swoim zespołem jesteś.

  • Bonus zaczyna działać wtedy gdy jesteś jeden poziom niżej niż Twoja drużyna.
  • Dwa poziomy niżej otrzymujesz ~25% bonusowego XP za zabicia i asysty. Bonus osiąga wartość maksymalną przy czterech poziomach niżej, co daje dodatkowe ~60% XP.
  • Ustawiamy limit na ~60%, by zapobiec ekstremalnie szybkiemu wbijaniu poziomów.

Bonus dla graczy w tyle: Jeżeli zabijemy lub asystujemy w zabiciu dostajemy dodatkowe ~10% expa, jeżeli jesteśmy cztery poziomy za przeciwnikiem.

I to tyle co sądzicie o zmianach? Według mnie gracze którzy stracą połączenie z internetem i zostaną w tyle mają szansę nareszcie, to odrobić. To samo tyczy się bota i jungli. Pamiętajcie, by skomentować wpis na facebooku i tutaj.