League of Legends r.

Usunięcie Sightstone’a – co Riot chce tym osiągnąć? Nowe itemy na bazie starych itemów dla supportów?!

Ostatnio Riot ogłosił, że zamierza zmienić, a raczej usunąć Sightstone'a - i się zaczęło... niektórzy z Was powiedzieli, że jest to dobra zmiana, a niektórzy, że przyniesie to jeszcze więcej FULL AP SUPPORT, MHM. Co na to wszystko Riot?

Jeżeli żyliście pod kamieniem i nic nie widzieliście (moje żarty powoli robią się coraz słabsze…), to… zobaczcie, co się ostatnio działo!

Ale… dlaczego ten zły i niedobry Riot odebrał nam ten przedmiot i powiązane z nim itemy?

Jest tego trochę, aczkolwiek najważniejszą rzeczą jest to, aby support mógł być bardziej “elastyczny” i miał więcej możliwości kupna itemów.

Meddler wspomniał także o kilku ważnych rzeczach związanych z tymi zmianami:

  • Zespół balansujący nie chce zmieniać ogólnej siły supportów – jeżeli otrzymają przez to np. buffa czy nerfa, to już Riot zajmie się zmienianiem cyferek.
  • Celem tych zmian jest to, aby z Sightstone’a można było zacząć korzystać wciąż w tym samym czasie gry, co obecnie. Ilość złota została zmniejszona, aby zachować ten sam czas.

I tutaj mamy coś ciekawego – nowe itemy!

  • Aktywy Frost Queen i Talismana zostaną przeniesione do nowych przedmiotów.
  • Riot rozważa wykorzystanie aktywa Face of the Mountain dla nowego itemu – ale na tę chwilę są to tylko rozważania.

Zapowiadają się także inne powroty!

  • CDR aktywów przedmiotów może wrócić w jakimś punkcie w przyszłości – ale musiałby z pewnością wrócić z limitem CDR aktywów na itemach, żeby nie okazało się to zbyt OP.

Całkiem… dobre zmiany?