League of Legends r.

Zmiany na dolnej alei?

Jak dobrze wiemy, strzelcy w aktualnej mecie niewiele mają do powiedzenia. Właśnie przez to panuje "moda" na granie bardziej agresywnymi supportami, tj. Zyrą, Miss Fortune czy nawet Malzaharem. Czy są jakiekolwiek szanse na przywrócenie ich panowania sprzed kilku miesięcy?

W czym leży problem?

Na górną aleję powróciły postacie przypominające te, którymi grano w sezonie piątym. Obecnie tanki sieją spustoszenie… wraz z odnowionymi asasynami, którzy są w stanie w ciągu chwili zlikwidować przeciwnego strzelca.

Wraz z nimi na wsparcie przybyły silne postacie AP. Posiadają one świetny poke i co najważniejsze: zone control. Przeciwny duo bot nie będzie w stanie dobrze zbijać minionów oraz wygrywać wymian, kiedy zwyczajnie jest ona w pobliżu. Przykładowo: zwykłe combo od Zyry  z dobrym wykorzystaniem sadzonek jest w stanie zadać spore obrażenia. Z pewnością są one większe niż te zrobione przez jej strzelca.

Czym więc grać?

Aktualnie najlepszymi carry na bota są bohaterowie ze spowolnieniami, kontrolą tłumu i dużym zasięgiem. Wywnioskować możemy, że dobrym wyborem może być Varus , Ashe  lub Jhinjhin. Czy dolna aleja przypadkiem nie pomyliła roli ADC z supportem?

adc in 2k17

Wybawienie?

W odpowiedzi na pytanie gracza:

Widziałem w opisie zmian, że dolna aleja otrzyma zmiany. Możliwością jest modyfikacja przedmiotów i innych rzeczy. Naprowadzisz nas?

Riot Meddler skomentował:

Jedną ze zmian może być nerf Warlorda i buff Fervoru. Co do pierwszego, Twój wybór może wyglądać jak: “Nie bierz Warlorda i przegraj grę” lub zwyczajne wybranie go z powodu pasywu, który niejednokrotnie pomoże Ci nagle się uleczyć w ciężkiej sytuacji. Obecnie testujemy zmiany, które pozwolą Wam wygrać grę dzięki nabytym umiejętnościom, takim jak kite’owanie.

 

W moim odczuciu tak powinna wyglądać gra strzelców od samego początku ich istnienia. Przykładem mógł być Kog’Maw, który stojąc w miejscu był w stanie zadać tak dużo obrażeń, że wrogowie nie zdążyli się do niego zbliżyć. A Wy co o tym sądzicie? Strzelcy potrzebują zmian, czy nadal sieją spustoszenie? Piszcie w komentarzach!

kalista thresh