r.

Zilean dostanie skórkę w połowie grudnia

Gdzie jest skin dla Zileana?!

Riot zapowiadał skórkę dla Zileana jeszcze w styczniu 2019 roku przy okazji serii filmów /od dewelopera wydanych z okazji początku sezonu 9 (zobacz szczegóły). Carlos Giffoni, producent w zespole tworzącym skórki, poinformował wtedy:

W zeszłym roku [2018] dołożyliśmy starań, by dać nowe skórki bohaterom, którzy dawno żadnej nie dostali, grzebiąc przy tym parę starych memów. Nie ma za co, miłośnicy Heimera i Shena. W tym roku rzeź memów będzie trwała w najlepsze. Wypatrujcie skórek dla Nunu, Shaco, Zileana i wielu innych.

Już po miesiącu od tej zapowiedzi Nunu otrzymał skórkę Papercraft. Na Dark Star Shaco musieliśmy poczekać do czerwca. Ale co z tym Zileanem? Zbliża się koniec roku, sezon zostanie zamknięty na dniach, a skórki dla Zileana ani widu, ani słychu. Wiemy, że nie znajdzie się w patchu 9.23 – bo jego zawartość znamy już z PBE – więc zostaje tylko jedna aktualizacja: 9.24.

Meddler potwierdził tę wersję, choć w nieco zastanawiający sposób:

Zilean – obecnie celujemy w patch 9.24, więc w połowę grudnia.

Zastanawiające jest sformułowanie “obecnie celujemy”. W końcu wielkiego wyboru nie ma – jeśli skórka nie pojawi się w tej aktualizacji, Riot nie spełni obietnicy z filmu z początku roku. Prawdopodobnie wynikają one ze zmienionych planów co do tej skórki. Oryginalnie bowiem planowano wydanie skórki dla Zileana na początku roku 2019, jednak nie znalazła się ona w produkcji na czas, dlatego zmieniono termin.

Jako że skin powinien zostać wydany w patchu 9.24, niedługo powinniśmy go zobaczyć na serwerze testowym – we wtorek rozpocznie się na PBE cykl 9.24. Skórka może pojawić się jednak dopiero po tygodniu (czyli ok. 25 listopada), jako że testy będą trwać aż trzy tygodnie (zobacz szczegóły).

Jeśli chodzi o tematykę skórki, nie mamy żadnych wskazówek. Pamiętajmy, że Zilean ma już skórkę świąteczną, wydaną w 2009 roku: Old Saint Zilean.

Patch 9.24 – kiedy?

Patch 9.24 jest planowany na środę, 11 grudnia. Będzie to ostatnia aktualizacja w 2019 roku. Jej testy na PBE rozpoczną się już we wtorek, 19 listopada.