League of Legends r.

Zestunuj trzech wrogów na planie trójkąta: trudna mechanika na Pyke’u

Pyke stun triangle to jeden z "mitycznych" tricków w LoL-u, który sprawi, że będą Was SS-ować zarówno sojusznicy, jak i wrogowie.

Jak to działa?

Widzicie to w poniższym filmiku. Kilka razy autorowi się jednak nie udało – ze względu na zły timing był w stanie zestunować tylko dwie postacie.

Sztuczka najlepiej wyszła w 0:15.

Jak to zrobić?

Odpalcie Narzędzie treningowe i zarezerwujcie sobie minimum godzinę!

Sztuczka polega na tym, że używamy [E] na dwóch postaciach, by następnie jak najszybciej przenieść się do trzeciego wroga. Animacja ducha z [E] powinna przejść przez dwóch przeciwników, a jeśli odpowiednio wymierzymy całość – “zbugujemy ją”, przez co nie pojawi się, ale zestunuje trzeciego wroga.

Stuna na trzy osoby możecie zasadzić na dwa sposoby: [E] + flash lub [E] + ult.

  • Ułóż trzy kukły w kształcie trójkąta w takiej odległości, by obejmował je zasięg umiejętności Pyke’a.
    • Kształt trójkąta nie jest konieczny, jednak łatwiej pomoże opanować całą mechanikę.
  • Zastosuj [E] tak, aby przejść przez wroga A i B.
  • Poczekaj na zakończenie animacji [E].
  • Najtrudniejsze: użyj [R] lub Flasha w odpowiednim momencie. Jeżeli będziesz przyglądać się animacji chodzenia Pyke’a, musisz to zrobić w momencie, gdy nie postawił jeszcze żadnego kroku. Działaj szybko i zdecydowanie.

Animacja ducha zawsze uda się w kierunku, w którym rzucono umiejętność. Możesz wykorzystać ten manewr, by dostać się do przeciwnika, który zupełnie nie spodziewa się, że jesteś w stanie go zestunować.

Czy można to jeszcze bardziej utrudnić?

Tylko spójrzcie na to. Tutaj gracz postanowił wykorzystać flasha i ulta jednocześnie. Efekt? Wróg zupełnie nie zorientuje się, co się dzieje!

A może by tak zestunować… czterech wrogów?

Zapnijcie pasy.