League of Legends r.

Jak zdobywać rangi w sezonie 2017?

"W tym sezonie wprowadzamy mnóstwo nowych rzeczy, włącznie z przesunięciem daty startu sezonu o miesiąc naprzód, pozwoleniem wam na wykluczenie najmniej lubianej pozycji, wprowadzeniem dwóch oddzielnych rankingów (trzech, jeśli policzycie Twisted Treeline). Będziemy też na bieżąco podawali informacje o stanie kolejki w 2017 roku. Możecie uznać ten wpis za wyczerpujący, międzynarodowy przewodnik po grze rankingowej w sezonie 2017.

Zobacz też:


Czas

Kolejka elastyczna zostanie włączona zaraz po rozpoczęciu przedsezonu (patch 6.22), natomiast kolejka solo/duet pojawi się niecały tydzień później.
Sezon rankingowy 2017 oficjalnie startuje w patchu 6.24. Poniżej znajdziecie szczegóły.

Aktualizacje preferencji pozycji

W tym roku, oprócz możliwości wybrania podstawowej i drugorzędnej pozycji, będziecie mogli także wykluczyć swoją najmniej lubianą pozycję. Testujemy tą funkcję w regionach LAN i LAS więc jeśli okaże się, że wpływa negatywnie na kolejki, możemy porzucić plany jej implementacji.

Kolejki

Zwykły draft zostanie wycofany ze startem przedsezonu we wszystkich regionach z wyjątkiem Ameryki Północnej, Europy — Zachód i Brazylii. Naszym celem jest oferowanie małej liczby kolejek, które zapewniają unikalne doznania (co gwarantuje ich dobry stan), przy jednoczesnym unikaniu zakłóceń, a we wszystkich regionach poza NA/EUW/BR populacja zwykłego draftu była bardzo mała. Najchętniej wycofalibyśmy cały zwykły draft we wszystkich regionach.
Kolejka solo/duet powraca. Ustaw się w kolejce w pojedynkę lub z zaufanym członkiem drużyny i zacznij się wspinać. Wciąż mają zastosowanie ograniczenia na kręgach, a Pretendent jest nadal dostępny tylko dla graczy solo.

Kolejka elastyczna to kolejka rankingowa, która nagradza bardziej zorganizowaną grę drużynową i umożliwia wspólne ustawienie się w kolejce jednemu, dwóm, trzem lub pięciu zawodnikom (różnica w poziomach graczy nie może przekraczać jednego). Mamy dodatkowe plany rozwoju kolejki elastycznej w oparciu o stan kolejki (na przykład możemy przywrócić czwórki, jeśli w kolejce będzie ustawiało się dość graczy solo). Więcej informacji poniżej.

We wszystkich regionach, które mają już rankingowe Twisted Treeline, przeniesiemy je do kolejki rankingowej, w której 1, 2 lub 3 graczy (których różnica w poziomach nie może przekraczać jednego) będzie mogło ustawić się razem w kolejce.

W Ameryce Łacińskiej — Północ wprowadzimy elastyczne Twisted Treeline!

Przydziały i rozstawienia

Uwaga: Nowy sezon oznacza nowy ranking. Zostanie wam przydzielona niższa pozycja niż ta, którą zajmowaliście na końcu sezonu 2016, ponieważ reset rankingu oznacza, że najwyższa ranga, jaką ktokolwiek może otrzymać po meczach rozstawiających, to Platyna I, co powoduje przesunięcie wszystkich rang w dół.

W czasie przedsezonu możecie rozegrać kilka gier testowych w kolejce elastycznej SR/TT, ale i tak będziemy resetować rangi na początku sezonu. Mimo wszystko gry rozegrane podczas przedsezonu będą miały pewien wpływ na wasze miejsce na początku sezonu.

Nagrody

W tym roku wprowadziliśmy materialne nagrody dla graczy z samego szczytu rankingu w uzupełnieniu zwycięskiej skórki dla każdego, kto osiągnął rangę Złota lub wyższą.

W 2017 roku każdy, kto osiągnie rangę Złota lub wyższą w kolejce solo/duet albo elastycznej, otrzyma zwycięską skórkę. Dodatkowa nagroda czeka na tych, którzy zdołają osiągnąć szczyt w obu kolejkach.

Nasze plany na 2017 rok

2016 r. był trudnym rokiem dla entuzjastów rozgrywek rankingowych, dlatego niezależnie od tego, którą kolejkę będziecie preferowali w 2017 r. (może obie?!), będziemy utrzymywali z wami stały kontakt, by wiedzieć, co w trawie piszczy.

Najpierw planujemy uruchomić kolejkę elastyczną z bonusem PZ, który będzie dostępny przez pierwszy tydzień sezonu.

Jeśli kolejka elastyczna nadal nie przyciągnie wystarczającej liczby graczy solo/duet w ciągu kilku tygodni, wypróbujemy inne inicjatywy, jak wyższy priorytet wyboru pozycji dla graczy solo, ograniczenie czasu dostępności kolejki elastycznej albo zwykłe ograniczenie kolejki elastycznej do 5-osobowych grup umawianych (co ma już miejsce w niektórych regionach).

Co kilka tygodni będziemy informować każdy region o stanie kolejki i naszych planach na przyszłość, abyście wiedzieli, co rysuje się na horyzoncie waszych rozgrywek rankingowych.

Do zobaczenia na Summoner’s Rift.”