League of Legends r.

Zbiór faktów i ciekawostek o: Wędrujący Krab

Czasem warto przyjrzeć się lepiej elementom z gry, które służą nam jedynie za cel. Zawierają one wiele ciekawostek i ukrytych przekazów, wystarczy jedynie spojrzeć na to bardziej fabularnie, wczuć się w świat przedstawiony. Czyli luźna seria o zawartości League of Legends.

Dzisiaj porozmawiamy sobie o dobrze znanym i uwielbianym Wędrującym Krabie!

Ogólny opis:

Wędrujący Krab (Scuttle Crab)- to potwór występujący jedynie na mapie Summoner’s Rift. Wędruje wzdłuż rzeki w liczbie dwóch (jeden po części Smoka, drugi po części Barona). Jako jedyny stwór w dżungli jest przyjazny, tzn. nie będzie nas atakował po uderzeniu go. Będzie starał się uciec!

Jeżeli zostanie pokonany, chowa się na środkowej części zbiornika, tworząc obszar gwarantujący wizję i prędkość poruszania się na nim sojusznikom.

Leveluje za każdym zabiciem go, przez co ma więcej punktów zdrowia.

Wchodzi w interakcję z Porażeniem

Ciekawostki:

Kiedy pokonamy Wędrującego Kraba, to tak na prawdę nie zabijamy go. Zamiast tego, chowa się w norce pod wodą.

Gdy dojdzie do końca rzeki rzuci się w tył, wykonując przez atakującego ślizg podobny do tego od Shena.

Potrafi chować się w zaroślach, co może utrudniać nam czyszczenie dżungli (przedłużać).

Atakując Stwora, da radę go zablokować! Wędruje on swoją trasą, jednak stara się unikać modelu naszej postaci, przez co ciasne punkty na Rzece potrafią go zatrzymać, co pozwoli nam na szybsze zabicie go, bez nieszczęsnej gonitwy.

Ivern, jako “Przyjaciel lasu” może prowadzić interakcje przechodząc obok Kraba. Oto one: “Biedaku, kto ci wygiął czułek?” “Znalazłeś ostatnio jakieś dobre langusty Krabiku? Daj znań, jak znajdziesz.” “Wiem, że nadal jestem winien tobie parę małży Krabiku. Dotrzymuję Słowa…”

Kayn może prowadzić interakcję z Krabem w zależności jaką formę przyjmie (np. “Hej, tu jestem!”, “Ale to nużące…”, “Niech tak będzie.”)

Herold, to Wędrujący Krab, który wpadł w szczelinę prowadzącą do Pustki, Co sugeruje jego budowa i potężna skorupa.

Wędrujący Krab nosi miano “Królowej rzeki”. Tak, to Ona!

Interakcje z mapą (grą):

Jeżeli Tahm Kench zatańczy (zagra na języku) obok Kraba, ten zacznie podskakiwać i tańczyć. Wiąże się z tym teoria o poddaństwie stworzeń rzeki potężnemu demonowi, jakim jest ten bohater (Rzeczny Król).

Po zaatakowaniu Miodowego Owocu krab wślizgnie się w rozrzucone owoce w celu konsumpcji jednego. Jako, iż zajmuje to mu długo, wystarczy uderzyć stwora, aby ten zostawił jedzenie i ruszył dalej w drogę. Uważajcie, żeby ten skorupiak nie wykradł Wam podanego, naturalnego źródła HP!

Zawartość:

2 Ikony przedstawiają wizerunek Wędrującego Kraba! Pierwsza ciągle do zakupu w sklepie, druga natomiast jest niedostępna (można było nabyć ją, jedynie dając komuś prezent na Snowday 2016).

PS. Jako, iż uwielbiam tego zielonego podróżnika, ktoś może sprezentować mi tą pierwszą… ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kraba możemy zobaczyć również na splash arcie skórki do Tahm Kencha! Creepy…

To by było na tyle! Mam nadzieję, że mój pomysł na serię przypadł Wam do gustu i chętnie przejrzycie kolejne strony tej obszernej encyklopedii!