r.

Zbiór faktów i ciekawostek o: Red i Blue

Czasem warto przyjrzeć się lepiej elementom z gry, które służą nam jedynie za cel. Zawierają one wiele ciekawostek i ukrytych przekazów, wystarczy spojrzeć na to bardziej fabularnie, wczuć się w świat przedstawiony. Czyli luźna seria o zawartości League of Legends.

Dziś rozwiniemy temat Czerwonego Krzewogrzbieta i Niebieskiego Strażnika, zwanymi skrótowo przez większość społeczności Ligi jako Red i Blue.

Ogólny opis:

Czerwony Krzewogrzbiet to neutralny potwór w jungli, który ma ujemne punkty pancerza, co ułatwia postaciom pod AD zabijanie go. Buff otrzymany po zabiciu stwora zwiększa nam regenerację zdrowia i dodaje efekt spowolnienia oraz podpalenia przeciwnika po zaatakowaniu go (czasowy, przekazywany osobie, która pokona gracza posiadającego go). Leveluje i wchodzi w interakcję z Porażeniem. Lokalizacja Reda:

Niebieski Strażnik to neutralny potwór w jungli, który ma ujemną odporność na magię, co ułatwia postaciom pod AP zabijanie go. Buff otrzymany po zabiciu stwora zwiększa nam regenerację many/energii i dodaje 10% czasu odnowienia. (czasowy, przekazywany osobie, która pokona gracza posiadającego go). Leveluje i wchodzi w interakcję z Porażeniem. Lokalizacja Blue:

Ciekawostki:

Czerwony Grzewogrzbiet jest odnowioną wersją Lizard Eldera, a Niebieski strażnik Ancient Golema:

Rekordowo 6 postaci może posiadać jednocześnie buff blue albo reda (Ivern po obu drużynach).

Zabierając wrogiego stwora, najlepiej zaprowadzić go najpierw do najbliższych zarośli. Tam będzie niewidoczny dla wroga.

Strażnik i Krzewogrzbiet nie należą do zwinnych, atakują wolno i tak samo też się poruszają. Grając postacią zasięgową, da się uniknąć części obrażeń przez poruszanie się i zachowywanie odpowiedniej odległości między potworem, jednocześnie atakując go (idealnym przykładem takiego bohatera jest Kindred). Schemat: atak, zwrot, atak, skręt, atak, przód… (w praktyce dużo prostsze xD).

Kiedyś Przy Redzie siedziały 2 Żużelki, a przy Blue 2 Wartowników. Były to małe stwory, które towarzyszyły buffowi. Po usunięciu ich z gry pozostały samotny stwór zyskał na wielkości.

 [*]

Niebieski Strażnik jest płci męskiej, o czym może świadczyć interakcja Iverna mówiąca o Strażniku i Stokrotce.

Ivern może prowadzić interakcje z Redem i Blue! Przykład interakcji z Krzewogrzbietem: “Dzięki, że pomagasz bobrom przenosić tamy Krzewogrzbiecie”. Przykład interakcji z Niebieskim Strażnikiem: “Mówię Ci, Niebieski, stanowiłbyś ze Stokrotką świetną parę!”.

Interakcje z mapą (grą):

Jeżeli grając skinem Popstar Ahri, zbliżymy się do Niebieskiego Strażnika i zatańczymy, to golem zatańczy razem z nami!

I… to chyba wszystko…

Zawartość:

Na początku gry w ekwipunku mamy dostępne 2 ikony z wizerunkami starych potworów (Lizard Elder, Ancient Golem), które obecnie zastępują kolejno Red i Blue.

W sklepie Riot Games Merch możemy zakupić plakat za 15 dolarów “Vi i Ahri Niebieski Strażnik”. Pod plakatem znajduje się Summoner’s Rift | Login Screen.

Istnieje również oficjalna tapeta League of Legends, która przedstawia smite’owanego Krzewogrzbieta (możecie ją kojarzyć z miniaturkami patchów). Do tego dołączam LCS 2015 Season | Login Screen.

To już wszystko! Mam nadzieję, że treść była dla Was wyczerpująca oraz że dowiedzieliście się czegoś nowego o tych potężnych stworach!