League of Legends r.

Zbiór faktów i ciekawostek o: Brzytwodziób i Skalniak

Czasem warto przyjrzeć się lepiej elementom gry, które nie służą nam jedynie za cel. Zawierają one wiele ciekawostek i ukrytych przekazów, wystarczy spojrzeć na to bardziej fabularnie, wczuć się w świat przedstawiony. Czyli luźna seria o zawartości League of Legends.

Dzisiejszy temat poświęcony jest zbiorowym obozom Szkarłatnego Brzytwodzioba Starożytnego Skalniaka, zwanymi skrótowo Raptorami i Krugami.

Ogólny opis:

Brzytwodziób (Raptor)- to neutralny potwór w dżungli na Summoners Rift. Obóz składa się z 5 małych Brzytwodziobów i 1 Szkarłatnego Brzytwodzioba. Tylko Największy z potworów może wejść w interakcję z Porażeniem. Lokalizacja:

 

Skalniak (Krug)- to neutralny potwór w dżungli na Summoners Rift. Obóz składa się ze średniego Skalniaka i Starożytnego Skalniaka. Po zabiciu, Starożytny zmienia się w 2 średnie Skalniaki, a średni w 2 małe. Tylko średni Skalniak i Starożytny Skalniak może wejść w interakcję z Porażeniem (średni skalniak uzyskał miano średniego stwora w pre-sezonie 2016, tzn. że może być użyte na nim porażenie). Lokalizacja:

Ciekawostki:

W Pre-sezonie 2016 otrzymaliśmy wielkie zmiany w dżungli, które powiększyły obozy potworów i usunęły z nich efekty po Porażeniu. Dodano 2 Brzytwodzioby i dano efekt rozdzielenia na mniejsze stwory Skalniakom. Poniżej porównania przed i po:

Nazwa Raptor pochodzi od zwierząt z okresu Jurajskiego/Kredy, wyróżniającymi się spośród innych dinozaurów dużym upierzeniem.

Przez krótki czas po premierze, Brzytwodzioby w polskiej wersji językowej nosiły nazwę Raptorów (tak jak w angielskiej).

Raptory spowodowały najwięcej egzekucji spośród wszystkich potworów w dżungli, według spisu od Riotu w 2016. Dlatego dali do obozu jeszcze dwie sztuki. :)))

Ivern posiada interakcję z Brzytwodziobami (np. “Kiedy ostatnim razem mieliście ostrzone dzioby?”) oraz ze Skalniakami (np. “Skalniaku, jesteś głazem wśród żwiru”).

Interakcje z mapą (grą):

Za Brzytwodziobami znajduje się hełm trzecioplanowej postaci Helmet Bro. Więcej nawiązań i lokacji przedmiotów na Summoners Rift znajdziecie w poniższym filmiku (omawiana ciekawostka w 0:32):

Zawartość:

W sklepie, mamy do zakupu za RP 2 ikony Brzytwodzioba i Skalniaka!

Oficjalna tapeta League of Legends!

Na splash arcie Kog’mawa możemy zobaczyć Brzytwodzioba!

 

To by było na tyle! Pamiętajcie, że aktualizuję wszystkie posty o nowe informacje i ciekawostki, dlatego warto powrócić do wcześniejszych i wzbogacić/utrwalić informacje!

Kolejny artykuł nie będzie o stworzeniach w JNG i z pewnością będzie ciekawy…