League of Legends r.

Zaktualizowany kodeks przywoływacza

Mało kto go przestrzega, mało kto się z nim zapoznał, a jednak istnieje od początku. Chodzi tu o kodeks przywoływacza, który dla wszystkich graczy powinien być motywem przewodnim po Summoner's Rift. Dlatego Riot sporządził skróconą wersję kodeksu, która z pewnością trafi do każdego typu gracza!

Zaktualizowany kodeks dzieli się na sześć punktów, które są niezbędne do osiągnięcia stanu, jakim jest w pełni uczciwa gra w przyjaznej atmosferze. Reguły zostały sporządzone tak, aby trafiły do każdego gracza, nie zależnie od jego typu.

Grajcie jako drużyna, wygrywajcie jako drużyna!

Skoordynowaną drużynę niezwykle trudno pokonać. Bez względu na to, jak trudna wydaje się wam wasza indywidualna walka, oskarżanie innych i odmawianie współpracy ze współgraczami zapewnia waszym przeciwnikom przewagę.

Nie wściekajcie się, nie oskarżajcie innych, ani nie zniechęcajcie ich.

Wszystkim nam trafiały się ciężkie gry, w których nie nadążaliśmy za innymi, byliśmy naprawdę ciężko gnębieni albo przegapiliśmy łatwe porażenie, po czym zostaliśmy zjechani na czacie. Nie sprawiajcie, by inni czuli się w taki sposób, i zgłaszajcie tych, którzy to powodują.

Zdobywajcie przyjaciół na Summoner’s Rift

Czasem wygrywacie, a czasem przegrywacie. Może warto przy okazji zaprosić do znajomych kogoś, z kim szczególnie dobrze grało się w drużynie? Idąc do bitwy ze znajomymi, macie szanse na więcej wygranych gier, a przegrane łatwiej będzie znieść.

Nigdy nie gińcie celowo i nie poddawajcie się bez walki!

Mszczenie się na własnej drużynie i pomaganie przeciwnej drużynie przez umyślne ginięcie nie promuje gry w duchu fair play. Zachowujcie zimną krew, gdy zostajecie w tyle, nie poddawajcie się i zawsze dawajcie z siebie wszystko.

Wskazujcie drogę nowicjuszom i bądźcie pomocni.

Nigdy nie zapominajcie ekscytacji, którą czuliście, gdy po raz pierwszy pojawiliście się na Summoner’s Rift. Nie wykpiwajcie nowicjuszy, którzy wciąż uczą się podstaw i nie zniechęcajcie ich do gry w League. Zamiast tego podajcie im pomocną dłoń, gdy mają problemy.

Nie udostępniajcie nikomu danych swojego konta.

Ujawnienie danych konta znajomemu może skutkować nieodwracalną kradzieżą waszego konta albo doprowadzić do zablokowania waszego konta za negatywne zachowanie, którego wcale się nie dopuściliście. Logując się na stronach zewnętrznych z wykorzystaniem danych swojego konta League, także ryzykujecie kradzieżą konta.

Całkiem prosty i przyzwoity kodeks, aczkolwiek miejmy nadzieję, że przyniesie równie przyzwoite skutki w postaci zmniejszonego procentu zbuntowanych graczy.

Źródło: klik!