League of Legends r.

Lista wszystkich umiejętności, na które Yasuo może użyć [W] lub [R]

Windwall i Last Breath mają to do siebie, że nie do końca można się zorientować, które umiejętności są liczone jako podrzucenie, a które można w pełni zablokować. Na szczęście społeczność League ma takie osoby, jak u/Hinoyy, które postanawiają sprawdzić Yasuo pod kątem wszystkich 145+ postaci w Lidze.

Linki do arkuszy kalkulacyjnych

U góry autor podaje dzień aktualizacji arkusza. Zwróćcie na to uwagę, jeżeli pojawi się rework lub nowa postać.

W – Windwall

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1TvaX1k3giujaKA-MtVlaQOczVQBU9DlLKd0NZSp6WcA/edit?usp=sharing

R – Last Breath

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1TvaX1k3giujaKA-MtVlaQOczVQBU9DlLKd0NZSp6WcA/edit?usp=sharing

Jak to czytać?

Zakładka Windwall

Na czerwono zaznaczono umiejętności, których ściana Yasuo nie zablokuje w żaden sposób. Na zielono – te, które blokuje. W przypadku Ahri zaznaczono, że windwall Yasuo blokuje jej obrażenia z ulta, ale nie ma wpływu na dashe.

Na pomarańczowo oznaczono zdolności, w których “to zależy”. Powinniście być w stanie wywnioskować z kontekstu.

yasuo windwall blokowane umiejętności

Zakładka Ult

Yasuo może użyć R – Last Breath wówczas, gdy przeciwnik znajduje się w powietrzu. Na zielono oznaczono umiejętności, które Wasz sojusznik może rzucić, żebyście byli w stanie zultować wroga.

Przykładowo jako podrzucenie traktowane jest [E] Dariusa, które umożliwia mu przyciągnięcie wroga do siebie (animacja nie wskazuje, że jest to podrzucenie). Jeżeli Darius i Yasuo znajdują się w jednej drużynie, oznacza to, że Yasuo będzie w stanie zultować wroga przyciągniętego przez Dariusa.

Zasada ma się podobnie w przypadku Kleda. Jeżeli Kled jest na Skaarl, może rzucić [Q], które powoli zacznie się zaciskać na wrogu, aż przybliży go w kierunku Kleda. W tym momencie Yasuo może zastosować swoją superumiejętność.

yasuo windwall blokowane umiejętności