League of Legends r.

Wyciek: Arcane, animowany serial o League of Legends, zadebiutuje w 2020 roku

Artykuł, który miał być opublikowany prawdopodobnie przy okazji oficjalnych obchodów 10-lecia League of Legends, został opublikowany przedwcześnie. Dowiadujemy się z niego, że powstanie serial Arcane. O czym będzie?

Arcane, czyli serial animowany

Z wycieku artykułu Hollywood Reporter możemy przeczytać:

Nowa animowana seria “Arcane” jest położona w uniwersum popularnej gry online, League of Legends. Serial jest tworzony wewnętrznie przez Riot Games. Nad jego animacją pracuje ulokowane w Paryżu Fortiche Production. Firmy nawiązywały już współpracę w przeszłości w ramach wielu zwiastunów dla swoich postaci.

– Arcane jest jednym z tych wielkich, ekscytujących starań [dla graczy, którzy] uwielbiają i chcą lepiej poznawać świat League of Legends – powiedział Jarred Kennedy.

Artykuł został usunięty po paru minutach.

Wywiadu dla Hollywood Reporter udzielał Jarred Kennedy, global e-sports co-lead Riot Games.

Show zadebiutuje w 2020 roku.

Nazwa “Arcane” oznacza “tajemny” i często pojawia się w świecie League of Legends. Umiejętność pasywna Ryze’a, flagowej postaci LoL-a, to “Arcane Mastery“. Nazwę znajdziemy również w “Arcane Shift” Ezreala, “Bio-Arcane Barrage” Kog’Mawa i “Rite of the Arcane” Xeratha. Jedna z najpopularniejszych kluczowych run w League to “Arcane Comet” z drzewa Sorcery. To tylko kilka przykładów.

Hollywood Reporter

Czasopismo istniejące od 1930 roku, obecnie także strona internetowa. Firma zatrudnia wielu dziennikarzy trudniących się wieloma tematami: od biznesu i kina, przez nowinki technologiczne, do ogólnych tematów e-sportowych.

Hollywood Reporter jest uznawane za dość rzetelne medium.

Wierzę, że można mu zaufać w kwestii informacji o serialu Arcane.

Fortiche Production

Studio zajmowało się reżyserią takich filmów krótkometrażowych, jak Get Jinxed, Ekko: Seconds, Warriors, K/DA – POP/STARS czy Rise.

Fortiche Production współpracowało z Riot Games, jak i z Ubisoftem.

Get Jinxed, 2013 rok

Warriors, 2014 rok

Ekko: Seconds, 2015 rok

K/DA – POP/STARS, 2018 rok