League of Legends r.

Wszystkie teasery nowej postaci… na jednym obrazku ★ Przypominamy: jutro patch 9.1 ★ Ostatni dzień na zdobycie tokenów Snowdown! ★ Animacje z lat 2017-2018 ★ Riot i Marvel – to jeszcze nie koniec współpracy

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie pośpieszcie się ze zbieraniem tokenów Snowdown!

A co na dziś?

Pamiętajcie: dziś wieczorem możemy poznać nową postać!

★ Wszystkie teasery nowej postaci… na jednym obrazku

W ostatni czwartek Riot opublikował obrazki zapowiadające nową postać. Jeśli ich nie pamiętacie:

Jeden z użytkowników Reddita, Kampsycho, postanowił nieco się nimi pobawić i… połączył je w jedną grafikę. Wyszła mu interesująca rzecz:

Źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/ad6xaq/i_combined_all_the_new_champion_teasers/

★ Przypominamy: jutro patch 9.1

Zgodnie z zapowiedziami Riotu już jutro (we wtorek, 8 stycznia) zobaczymy nowy patch na serwerach live. W aktualizacji tej powinniśmy zobaczyć m.in. skórki Blood Moon dla Sivir, Pyke’a i Aatroxa (szczegóły na temat patcha tutaj: klik!).

Prawdopodobne godziny przerwy technicznej na wprowadzenie patcha (oficjalne dodamy w tym miejscu, gdy tylko zostaną udostępnione na stronie statusu serwera):

EUNE

  • Rankedy zostaną wyłączone o 1:30.
  • Serwer zostanie wyłączony o 3:00.
    • Serwery zostaną wyłączone i wszystkie trwające rozgrywki zostaną zakończone remisem. Statystyki nie zostaną zapisane.
  • Kolejki będą niedostępne około 3 godzin, czyli powinniśmy móc wrócić do gry około godziny 6:00.

EUW

  • Rankedy zostaną wyłączone o 4:30.
  • Serwer zostanie wyłączony o 6:00.
    • Serwery zostaną wyłączone i wszystkie trwające rozgrywki zostaną zakończone remisem. Statystyki nie zostaną zapisane.
  • Przerwa będzie trwała nie dłużej niż 3 godziny, czyli grę zaczniemy najpóźniej o 9:00.

Aktualizacja 17:05: Na stronie statusu serwera nadal nie ma informacji na temat patcha. Istnieje możliwość, że się on przesunie – wbrew informacjom rioterów. Na razie brak oficjalnych informacji.

★ Ostatni dzień na zdobycie tokenów Snowdown!

Przypominamy, że dziś mija ostatni dzień, kiedy możecie zdobyć tokeny Snowdown (czy to przez misje, czy przez przepustkę, czy też kupując) – 8 stycznia (czyli już jutro!) o godzinie 9:00 stracimy tę możliwość.

Za ukończenie wszystkich misji powinniście mieć 325 tokenów Snowdown oraz 31 tokenów Nexusa (jeśli zrealizowaliście oddzielną serię misji Nexus Blitz, dodatkowo na Waszym koncie znajdzie się 101 tokenów Nexusa).

Na wymianę tokenów na nagrody macie czas do godziny 8:59 22 stycznia 2019 r. (w tym na zdobycie prestiżowej edycji K/DA Akali!). Wtedy też zniknie Nexus Blitz.

Szczegóły na temat eventu znajdziecie tutaj:

Snowdown 2018 już na live: skórki, Nexus Blitz, misje, łupy i więcej!

★ Animacje z lat 2017-2018

James Peterson, animator pracujący wcześniej dla Riotu (dziś dla Blizzarda), podzielił się swoimi pracami z lat 2017-2018. Wszystkie mogliśmy zobaczyć w grze lub w filmach promocyjnych (poza chodem Ashe, który był wykorzystany wewnętrznie). Mamy jednak okazję, by dokładniej przyjrzeć się sposobom animowania poszczególnych elementów gry.

James Peterson – Some League of Legends Animation from 2017-2018 from James Peterson on Vimeo.

Rozpoznajecie wszystkie fragmenty? Nie dajcie się zmylić – w 0:18 nie jest to Helmet Bro, a żołnierz z poniższego filmu:

★ Riot i Marvel – to jeszcze nie koniec współpracy

To normalne, że wielkie tytuły gier otrzymują swoje ekranizacje (jak Assassin’s Creed czy Tomb Rider). Ale komiksy na podstawie gry? Riot Games zaryzykował. We współpracy z Marvel Studios stworzył komiks Ashe: Wojmatka – i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Rioter Ghostcrawler zapewnia, że to dopiero początek historii rozwijających świat Runeterry.

W wywiadzie przeprowadzonym dla Dotesports wypowiedział się na temat dalszych planów w związku z ostatnim komiksem. Wyraził się jasno, że nie chce, by Riot Games był postrzegany jako “firma zajmująca się publikacją i dystrybucją komiksów”: twócom zależy wyłącznie na tym, by w tej formie opowiadać historie uniwersum – pokazać waluty funkcjonujące w Runeterrze, języki, obchodzone święta. Oznacza to, że możemy spodziewać się kolejnych komiksów tworzonych we współpracy z Marvelem.

Riot Games chce skupić się na trzech rodzajach historii. Pierwszy: rozwinięcie tych, które gracze znają od dawna, ale z większą ilością detali (Ashe). Drugi: ukazanie upływu czasu w uniwersum, pokazanie tego, co dzieje się dalej i kiedy różni bohaterowie wchodzą ze sobą w interakcje. Trzeci: historie w alternatywnych uniwersach (Odyseja, PROJECT, K/DA).

Ghostcrawler ma nadzieję na długą współpracę z Marvelem i ogólny rozwój twórczości związanej z League of Legends. Jeśli chodzi o to ostatnie, warto zacytować jedną z wypowiedzi riotera:

Tak, mamy poważne plany. I nie – nie możemy jeszcze o nich mówić.

★ A na koniec…

Łapcie cosplay skórki Definitely Not Udyr. Nazwa cosplayu? Definitely Not LowBudgetCosplay.

Źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/ad8ehn/definitely_not_lowbudgetcosplay/

Autor cosplayu: MrAw3som3_GER.

O autorze: Daily H2P

AvatarCześć! Jestem Daily H2P - konto, z którego publikowane są zbiorcze newsy na temat League of Legends. Urodziłem się w 2019 roku i mam nadzieję, że jak najdłużej będę informować Was o najciekwszych rzeczach ze świata Runeterry... i nie tylko.