League of Legends r.

Właściciele League of Legends najlepiej zarabiającą firmą

Jak wszyscy wiemy, Tencent wykupił swego czasu wszelkie akcje Riot Games i stał się pełnoprawnym właścicielem tej marki, a ich zarobki niesamowicie skoczyły w górę.

Ogromne zarobki Tencentu

W tym kwartale Tencent zdominował w reportach o wynikach finansowych. Łącznie zarobili oni 4,9 miliarda dolarów, do czego zaliczają się zarobki z gier mobilnych, jak i tytułów dostępnych na PC. Wynik ten jest większy niż zarobki Activision-Blizzard, NCSoft, EA, Ubisoft i Funcom. Myśleliście, że to już wszystko? Przychody Tencent Games są większe od zarobków wyżej wspomnianych firm i to razem wziętych!

Pieniążki te dzielą się oczywiście na te zarobione z rynku mobilnego i na te zarobione z rynku “komputerowego”. Mobilniaki zapewniły firmie kwotę w wysokości 2,7 mld dolarów (głównie z Chin), a PC ciut mniejszą, bo 2,2 mld dolarów. Jeśli chodzi o PC, to najwięcej do wyniku przyczynił się Cross Fire (szkoda, że to u nas tak mało popularna gra), DFO posiadające aż 500 mln użytkowników i Riot Games.

Tencent ogólnie zarabia o wiele więcej pieniędzy, bo przecież prócz gier parają się produkcją (jako współproducenci) filmów i seriali bądź innych programów.

Dajcie znać, co o tym sądzicie!